fbpx
Close

Dallas Mavericksi omanik Mark Cuban: Luka Doncic võib Dirk Nowitzki troonilt tõugata

-Dirk Nowitzki ja Luka Doncic | Foto: AP/Scanpix

-Dirk Nowitzki ja Luka Doncic | Foto: AP/Scanpix

NBA klubi Dallas Mavericksi omanik, miljardärist ärimees Mark Cuban ütles hiljutises intervjuus, et tema arvates võib Luka Doncic klubi legendist Dirk Nowitzkist mööda minna ja sakslaselt Mavericksi läbi aegade parima mängija tiitli endale haarata.

“Kas ta suudab Dirkist parema karjääri teha? Jah, kuna minu arvates on mäng nii palju muutunud ja on palju lahtisem võrreldes ajaga, mil Dirk liigasse tuli. Seega on Doncicil eelis. Ta võib võita MVP-tiitleid, ta võib võita NBA meistritiitli. Ma loodan, et nii ka läheb ja tean, et Dirk loodab sama. Nad on head sõbrad, seega nad toetavad teineteist igal juhul,” ütles kahe kümnendi eest klubi omanikuks saanud Cuban.

Doncic ja Nowitzki said Dallases koos mängida vaid ühe hooaja, kuid neil tekkis sellegipoolest hea klapp. Kuigi Nowitzki oli toona selgelt karjääri loojangul, oleks Cubani arvates olnud legendaarne vaatepilt, kui saanuks näha mõlemat mängimas oma hiilgeaegadel. “Nad oleksid olnud nagu Jordan ja Pippen,” ei jäänud Cuban kiitusega kitsiks.

Kogu 21 aastat väldanud NBA-karjääri Dallase särgis veetnud ja 14 korral tähtede mängule valitud Nowitzki juhtis Mavericksi 2011. aastal klubi ainsa NBA meistritiitlini, pälvides ka finaalide MVP autasu. 2007. aasta NBA põhihooaja kõige väärtuslikum mängija on 31 560 punktiga Mavsi läbi aegade parim ja NBA ajaloo paremuselt kuues punktitooja.

Seega on Doncicil veel tükk tegu, et sakslase võimsad saavutused üle teha. Küll aga on 21-aastane sloveen oma NBA-karjääri alustanud juba tunduvalt paremini kui endine meeskonnakaaslane, võites mullu aasta uustulnuka tiitli ja tõustes tänavu keskmiselt 28,7 punkti, 9,3 lauapalli ja 8,7 korvisööduga mängus ka põhihooaja MVP-kandidaatide sekka.

scroll to top