fbpx
Close

Veterantreener Märt Kermon: “tule ja pane peale” stiil pole eestlastele väga omane

-Märt Kermon | Foto: Siim Semiskar

-Märt Kermon | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Vähe on meie seas veel inimesi, kes oleks selle armastatud sportmängu nimel elanud ja hinganud kauem kui tunnustatud treener Märt Kermon. Seejuures on mai keskel oma 80. juubelit tähistav veterantreener endiselt tegev ja seda kadestamisväärse hooga.

Eesti korvpall on arenenud tõusude ja mõõnadega ning lisaks vahepealsele madalseisule Nõukogude ajal, kust tuldi lõpuks välja Nõukogude Liidu viimase meistrina, oli meil vahepealsetel aastatel taseme hoidmisega raskusi ka iseseisva riigina. Kas mõte intelligentsest korvpallist jäi liiga kauaks kestma ja ei kohanetud spordiala arengutega ehk ei mindud kaasa järjest kiiremaks ja füüsilisemaks muutunud mänguga?

“Eks kohati jäi asi kohanemise taha, aga ühel perioodil lükati treenerite kaader, kes traditsioone kandis, lihtsalt kõrvale. Nende mäng oli liialt vanamoodne. Aga vanamoodsal mängul olid ka väga olulised plussid ning paljud kogenud treenerid tegelikult tulid kaasaegse mänguga kaasa ka. Aga seda ei märgatud,” kahetses Kermon. Ka praeguses hetkes näeb tema kogenud silm ohukohti, kui kohati on hakatud liialt viljelema n-ö Sloveenia ja Serbia korvpalli, aga meie temperament pole Balkanimaade oma. Me unustame miskipärast aeg-ajalt ära, et oleme eestlased.

“Meile sobib kontrollitud mäng. See “tule ja pane peale” stiil pole meile väga omane,” oli Kermon veendunud. “Esiteks meie füüsis ja reaktsioonikiirus pole tihti piisavad ja põhiline, et meie natuur pole sobiv. Väga vähesed eestlased suudavad lõunamaalastega selles vallas võistelda. Meil on vaja ka korvpallimängus veidi rohkem tasakaalukust ja mõtlemisaega.” Seda öeldes lisas kogenud treener kohe, et Balkanimaadest ja ka teistest piirkondadest tuleb palju kasulikku üle võtta, aga seejuures tuleb arvestada meie rahvuslikku tüpaaži.

Loe täispikka intervjuud siit: Märt Kermon: vanasti tõdesid isegi venelased, et kõige intelligentsemad mängijad on Baltikumis

scroll to top