Neidude U16 avas EM-il Anna Gret Asi suurepärase etteastega võiduarve

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Montenegros, Podgaricas toimuvatel U16 neidude B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel teenis Eesti koondis 48:47 võidu Slovakkia vastu. Eilses avamängus kaotati Portugalile 54:65.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise esimene veerandaeg kuulus eestlannadele 15:9 ja poolajale mindi 26:19 eduseisus. Järgmisel kümnel minutil suutis Slovakkia aga 16 punkti Eesti üheksa vastu visata, mis tähendas, et viimane neljandik algab seisult 35:35.

Veel 5.13 enne lõppu oli Eesti 41:42 taga, misjärel tabas kaks vabaviset Anna Gret Asi ja viis nii omad ette. Anete Adleri lähiviskest pääseti kolme silmaga juhtima, aga Slovakkia püsis kannul ja viimane minut algas 47:47 viigiliselt. Mängida oli jäänud kaheksa sekundit, kui vea tegi Natalia Malkova ja Ivetta Okuneva realiseeris ühe vabaviske. Vastased enam korvini ei jõudnud ja Eesti sai napi võidu kätte.

Anna Gret Asi viskas Eesti poolelt 16 punkti, kogus 7 lauapalli, andis 4 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Ivetta Okuneva lisas 13 punkti, 3 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Slovakkia eest viskas enim punkte Martina Dovcikova, kelle nimele jäi neid 9. Tereza Podhradska tõi 6 punkti ja võttis koguni 14 lauapalli.

Järgmise alagrupimängu peab Eesti 20. augustil, kui vastamisi minnakse Sloveeniaga.