Üleplatsimees Kirsipuu ei suutnud Eesti U16 koondist EM-il lõpusekundite kaotusest päästa

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

Serbias Novi Sadi linnas toimuvatel A-divisjoni U16 Euroopa meistrivõistluste kohamängudel 9.-12. pidi Eesti koondis vastu võtma napi 71:72 kaotuse Iisraelilt.

Eesti asus kohtumist 10:7 juhtima, kuid Iisrael vastas 15:8 spurdiga ja nii võideti ka veerandaeg 22:18. Poolajaks oli Iisrael 41:34 peal ja eduseisu kasvatati punkti võrra ka kolmanda veerandaja lõpuks. Viimast neljandikku alustas Eesti teravamalt ja kolme minutiga suudeti vahe vaid kahele silmale vähendada. Vastastel õnnestus aga peagi seitsmepunktiline eduseis taastada ning 34 sekundit enne lõppu oli Iisrael 69:65 ees.

Kaugviske tabas seejärel Kristen Kasemets, tehes seisuks 69:68. Tagamängija saatis mõni hetk hiljem vabaviskejoonele Amit Ahroni, kes viis omad 71:68 juhtima. Illimar Raiend vähendas kaotusseisu taas minimaalseks, Aharoni eksis ühel vabaviskel ja kui mängida jäi seitse sekundit, tegi Iisraeli poolelt ebasportliku vea Harel Rinski. Joonas Riismaa tabas esimese viske, kuid eksis teisel. Ülejäänud ajaga Eesti enam korvini ei jõudnud ja Iisrael sai nii magusa võidu kätte.

Johannes Kirsipuu viskas Eesti poolelt 21 punkti ja kogus 8 lauapalli. Hugo Toom lisas 12 silma, Joonas Riismaa arvele jäi 9 punkti ja 14 lauapalli. Lauavõitlusesse andis olulise panuse Ken-Martti Reinart, kes sai kätte 11 lauapalli, neist koguni 8 ründelauast. Noam Shimon Dovrat oli vastaste resultatiivseim 16 punktiga. Gilad Levy tõi 13 punkti ja 17 lauapalli, Amit Aharoni toetas omasid 12 punkti ning 8 korvisööduga.

Eestil on sellega turniiril veel üks mäng jäänud 11. koha peale. Vastamisi tuleb minna Itaaliaga, keda alagrupis võideti skooriga 83:68.