fbpx
Close

Noored Itaalias: kaksikduubli teinud Peterson aitas Bologna võiduseeriat pikendada

Avatar
-Mait Peterson | Foto: Bologna Virtus

Itaalia noorteliigades oli möödunud nädalal võistlustules mitu Eesti korvpalli tulevikulootust. Parima esituse tegi ilmselt Mait Peterson, kelle koduklubi Bologna Virtuse U18 meeskond on seni tunnistanud vaid võite.

U18 vanuseklassi kõrgeimas ehk Eccellenza divisjonis mängiv Bologna alistas läinud nädala alguses kodus Roseto Sharksi 56:46. Algviisikus alustanud Peterson tegi võitjate parimana kaksikduubli, kui viskas ligi 30 minuti jooksul 14 punkti (kahesed 6/12, vabavisked 2/4) ja võttis sama palju lauapalle. Lisaks kogunes tema arvele 3 resultatiivset söötu, üks blokeeritud pealevise, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

C-alagrupis täiseduga jätkav Bologna on võitnud kõik kolm senist kohtumist.

D-alagrupis sai võidu kirja Pistoia Basketi U18 meeskond, kes sai võõrsil 99:65 jagu Latina Basketist. Võitjate algkoosseisu kuulunud Joonas Riismaa viibis väljakul 30 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna paremuselt teisena 17 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 4/5, vabavisked 3/3). Tema arvele jäi ka 7 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Samas alagrupis oli võidukas ka Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco, kes oli kodusplatsil 75:62 parem Rooma Stella Azzurrast. Algkoosseisus alustanud Kuuba viibis väljakul kauem kui keegi teine – 34 ja pool minutit – ning kogus selle ajaga 16 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 3/8, vabavisked 1/2), 8 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 3 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea.

Samuti D-alagruppi kuuluv Latina NBT jäi koduplatsil 60:105 alla Rooma HSC-le. Algviisikus väljakule jooksnud Danil Mäeorg teenis kaotajate ridades mänguaega 20 minutit ning viskas selle aja jooksul 3 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2). Lisaks võttis ta 4 lauapalli, kuid tegi ka ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Kolme vooru järel on Pistoial ja Livornol mõlemal kirjas kaks võitu ning üks kaotus, millega jagatakse 14 meeskonna konkurentsis neljandat kuni seitsmendat kohta. Latina on kaotanud kõik kolm senist mängu ning jätkab kolme viimase seas.

U16 vanuseklassis kaotas Piemonte Campus kodus Vado eakaaslastele 55:64. Algviisikus alustanud Karl Markus Poom tõi Piemonte ühe resultatiivseimana 15 punkti.

Kahe võidu kõrvale teise kaotuse saanud Piemonte jagab oma alagrupis neljandat kuni kuuendat kohta.

scroll to top
Inline
Inline