Üleplatsimeheks kerkinud Gregor Kuuba tabas kaotusmängus hiilgavalt

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Nädalavahetusel peetud Itaalia neljanda liiga (Serie C Gold) neljas mänguvoor eestlaste klubidele võidulisa ei toonud. Kui Joonas Riismaa leivaisa Montale sai teise suureskoorilise kaotuse järjest, siis Gregor Kuuba ja Livorno Don Bosco jäid vastasele alla vaid punktiga.

Livorno jäi küll võõrsil peetud kohtumises avaveerandi järel Arezzo Amen Scuola Basketi vastu 16:19 kaotusseisu, kuid pööras järgmise kahe mänguperioodiga jõuvahekorrad enda kasuks. Neljanda veerandaja eel 12-punktilist eduseisu nautinud Livorno lasi aga otsustaval kümnel minutil endale visata 33 punkti ning magus võidupunkt libises käte vahelt. Arezzo tabas 77:76 (19:16, 6:20, 19:20, 33:20) võidumängus kõik 13 vabaviset ning korjas 15 ründelauapalli.

Hooaja parima esituse tegi kohtumise resultatiivseimaks mängijaks tõusnud Gregor Kuuba, kes tõi 26 minutiga suurepärase tabavuse juures 22 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 4/5, vabavisked 8/9) ning andis ühe korvisöödu. Arezzo eest tõid Raul Giommetti ja Vincenzo De Bartolo kumbki 20 silma.

Kolme vooru järel võiduta Montale (0-3) üritas kodus Agliana Endiasfalti (1-1) vastu võiduarvet, kuid kaotas 23:51 lõppenud avapoolaja järel mängu kindlalt 49:84 (14:22, 9:29, 13:18, 13:15). Väljakult 62%-liselt tabanud külalised olid üle igas elemendis ning said hästi kinni ka Montale ühe liidri Joonas Riismaa.

Esimeses kahes kohtumises võimsaid kaksikduubleid näidanud Riismaa arvele jäi 10 punkti (kahesed 4/6, vabavisked 2/3), 7 lauapalli, ühe söödu ja ühe vaheltlõike. Francesco Evotti tõi Montale parimana 13 silma. Lorenzo Bogani tõi võitjate ridades 20 punkti.

Livorno Don Bosco (1-2) asub nelja vooru järel 11. kohal, Montale (0-4) osaks jääb tabeli viimane ehk 15. positsioon.