Noored Itaalias: Kitsing ja Kuusmaa kerkisid üleplatsimeesteks

-Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Trento Aquila Basketi U18 meeskond, kelle ridades mängib Eesti noortekoondislane Kaspar Kitsing, sai Itaalia U18 vanuseklassi kõrgeimas divisjonis ehk Eccellenzas kahe päevaga kaks võitu.

Esmaspäeval peetud kohtumises alistas Trento võõrsil suurelt San Marino Titano eakaaslased 83:48 (29:11, 18:5, 18:15, 18:17). 17-aastane eestlane tõi võidumängus 11 punkti. Vaid päev hiljem toimunud kodumängus teenis Trento tugeva teise poolaja toel 79:70 (18:22, 18:17, 17:12, 26:19) võidu Bologna Fortitudo üle. Sel korral viskas üleplatsimeheks kerkinud Kitsing 25 punkti. Trento jätkab hooaega kuue võidu ja kahe kaotusega, millega hoitakse alagrupis esimest kohta.

Kuus võitu ja kaks kaotust on kirjas ka Trento alagrupikaaslasel Bologna Virtusel, kes alistas esmaspäeval peetud kodumängus võimsa kolmanda veerandaja toel Ravenna Compagnia dell’Albero 70:62 (16:17, 14:17, 27:10, 13:18). Bologna ridadesse kuuluv 16-aastane Mait Peterson sai kirja 3 punkti.

Joonas Riismaa ja Pistoia Basketi U18 meeskond alistasid teisipäeval viimase veerandaja toel võõrsil Kirill Koršunovi koduklubi Livorno Don Bosco eakaaslased 74:68 (13:20, 13:15, 19:15, 29:18). Riismaa viskas võidumängus 6 punkti, vigastatud Koršunov Livornot aidata ei saanud. Oma kümnenda võidu teeninud Pistoia jätkab B-alagrupis täiseduga, Livorno sai kaheksa võidu kõrvale juba teise järjestikuse kaotuse.

Bologna, Pistoia ja Trento osalevad eeloleval nädalavahetusel Itaalia kõrgliigaklubide U18 meeskondade vahel peetaval Next Gen Cupi turniiril, kus iga võistkond mängib kahe päeva jooksul kolm mängu.

Livorno U16 meeskond võitis laupäeval võõrsil Empoli USE Basketit 70:67 (21:23, 30:19, 7:16, 12:9) ning jätkab hooaega kaheksa võidu ja ühe kaotusega. Livornos mängiv 15-aastane Gregor Kuuba panustas võitu 5 punktiga.

U15 vanuseklassi võistlussarjas said Kaspar Kuusmaa ning Rooma Stella Azzurra laupäeval 98:53 (19:18, 32:21, 22:10, 25:4) võõrsilvõidu linnarivaali Alfa Omega Basketi üle. Kuusmaa ja tema meeskonnakaaslane Fabrizio Pugliatti viskasid üleplatsimeestena võrdselt 22 punkti. Stella Azzurra jätkab hooaega kolme võiduga.