Noored Itaalias: Peterson pani Bologna Virtuse võidumängus neli blokki

-Mait Peterson | Young Guns GBA Invitational 2019

Itaalia U18 vanuseklassi meistrivõistluste kõrgeima ehk Eccellenza divisjoni viiendas voorus kujunes eestlaste koduklubide saldoks kaks võitu ja kaks kaotust.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtus võõrustas Pescara Basketit, keda võideti 86:67 (24:20, 23:17, 19:14, 20:16). Algviisikus alustanud Peterson teenis mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas ta 11 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 0/1, vabavisked 1/1), võttis 6 lauapalli, andis sama palju resultatiivseid sööte, blokeeris 4 vastaste pealeviset ja sooritas ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi ta ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Bologna jätkab C-alagrupi liidrina, olles võitnud neli kohtumist ja kaotanud ühe.

Võidurõõmu sai tunda ka Gregor Kuuba, kelle koduklubi Livorno Don Bosco alistas koduväljakul Trapani 79:77 (20:24, 13:19, 25:13, 21:21). Algkoosseisu kuulunud Kuuba viibis väljakul kauem kui keegi teine – 38 minutit – ning kogus selle ajaga 13 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 3/8, vabavisked 0/1), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond võõrustas Rooma San Paolo Ostienset, kellele jäädi alla 62:69 (16:19, 13:16, 15:17, 18:17). Riismaa arvele jäi meeskonna paremuselt teisena 12 punkti.

Livorno ja Pistoiaga samasse alagruppi kuuluv Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time kaotas koduväljakul Rooma Basketi korvpallikoolile 75:90 (16:21, 20:17, 11:21, 28:31). Vahetusmängijate pingilt alustanud Mäeorg viibis platsil 14 minutit, mille jooksul viskas ta 7 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), võttis 2 lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole peale jäid 2 isiklikku viga.

Livornol on nüüd D-alagrupis kirjas neli võitu ja üks kaotus, mis annab neile 14 meeskonna konkurentsis teise koha. Pistoia hoiab kahe võidu ja kolme kaotusega üheksandat kohta ning kõik viis senist mängu kaotanud Latina asub viimasel tabelireal.