Paide Viking Window kallutas lisaajal põnevuslahingu Kadrina vastu enda kasuks

-Paide Viking Window | Foto: Siim Semiskar

Novembrikuu esimene õhtu oli Eesti tugevuselt teises korvpalliliigas ehk Saku I liigas mänguderohke – võistlustules olid tervelt kuus meeskonda. Pärast tänaseid mänge on tabeliseis veelgi intrigeerivam kui enne.

Balteco – Tartu Ülikool/Kuremaa SK 83:75 (18:21; 13:8; 23:24; 29:22)

Õhtu esimeses vastasseisus kohtusid Tallinnas Sõbra spordihoones Balteco ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK, kellel mõlemal eelnevalt turniiritabelis kaks võitu ja üks kaotus. Kümneminutilise mängu järel oli Tartu meeskond suutnud napi 21:18 eduseisu välja võidelda. Teine ja tunduvalt korvidevaesem veerandaeg kuulus aga kodumeeskonnale, mille tulemusena juhtisid nad poolajapausiks 31:29. Kolmanda veerandaja lõpuks vahetus liider taaskord, kui võõrustajate poolel tabas Silver Jurno viimasel minutil kaugviske, millega viis Balteco ette 54:52. Neljandal veerandil oli vahe pidevalt paar punkti kuni viimase järelejäänud kahe minutiga seisult 71:70 tõi Kiur Akenpärg Baltecole kaheksa punkti (sh vabavisked 6/6). “Kirsi tordile” pani Mario Poluski kahepunktivise, tulemuseks 83:75 kodumeeskonnale.

Võõrustajate tulemuslikumad olid Kiur Akenpärg 20 ning Mario Polusk 17 punktiga. 22 punktiga kerkis üleplatsimeheks Tartu Ülikool/Kuremaa SK mängija Patrik Peemot, Kristofer Veismann lisas 20.

Baltecol on nüüd tabelis kolm võitu ning üks kaotus, Kuremaal kaks võitu ja kaks kaotust.

Betoonimeister/SK Nord/Cramo – KK HITO/BC Karjamaa 86:77 (26:19; 20:27; 20:12; 20:19)

Õhtu teises mängus võttis olümpiavõitja Tiit Soku juhendatav Betoonimeister kodusaalis vastu seni võiduta oleva Ida-Virumaa meeskonna KK Hito. Väljakuperemehed alustasid agressiivselt, lubades külalismeeskonnal esimese kolme mänguminutiga visata vaid ühe punkti (12:1). Veerandaja edenedes suurenes alguses visalt kasvama kippunud skoor jõudsamalt, tulemuseks 26:19 Baltecole. KK Hito sattus järgmisel neljandikul üha paremasse hoogu, minnes kolmeminutilise mängu järel esmakordselt juhtima (30:29). Veiko Simm tabas seejärel kaks kahepunktiviset ja Urmet Roosimägi realiseeris 2+1 rünnaku, mis tähendas Hito õhtu suurimat eduseisu (39:31). Sellele vaatamata seis võrdsustus esimese poolaja järelejäänud viie minuti jooksul (46:46). Kolmandal neljandikul hulgaliselt vaheltlõikeid sooritanud ja ründelauas peremehetsenud Betoonimeister läks viimasele veerandajale vastu 8-punktilisest eduseisust (66:58). Neljandal veerandajal kontrollis Betoonimeister mängu kindlalt, suurendades korduvalt eduseisu enam kui 10-punktiliseks, saades lõpuks teenitud 86:77 võidu.

Betoonimeistri parim oli Siim Laur 27 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõikega, Aivar Grüningi arvele kogunes 12 silma. KK Hitot vedasid Veiko Simm 18 punktiga ning Edvard Trumm 8 punkti ning 17 lauapalliga.

Betoonimeister/SK Nord on nüüdseks kogunud kaks võitu ja kaks kaotust, KK Hito/BC Karjamaa paikneb nelja kaotusega tabeli lõpus.

Paide Viking Window – Kadrina Karud 81:79 (16:25; 17:17; 21:15; 15:12; 12:10)

Õhtu konkurentsitult rohkeima publikuarvuga mängus võõrustas Paide Viking Window võistkond E-Piim spordihallis 210 pealtvaataja ees Andres Sõbra Kadrina Karusid. Tabeliseisule mõneti tavapäratult haarasid avaveerandaja esimestest minutitest initsiatiivi liiga punase laterna rollis olevad Karud, võites veerandaja 25:16. Lääne-Viru meeskonna hea hoog jätkus järgmisel neljandikul: peale Kristen Meistri 2+1 rünnakut oli Kadrina edu esmakordselt kahekohaline (33:23). Sarnane edu püsis poolaja lõpuni, kui Paide mängija Saamuel Rõigase kahepunktivise tõi tabloole numbrid 33:42. Kolmanda perioodi järel dikteeris mängu endiselt Kadrina, aga Paide oli neile juba üpris lähedale jõudnud (54:57).

Neljanda veerandi alguses haaras Paide Karl-Kristjan Vaabi ja Saamuel Rõigase kolmestest üle pika aja juhtohjad (60:59). Seisult 62:61 ei suutnud Kadrina ligi viis minutit ühtki korvi saada, Paide suurendas edu 67:61 peale (mängida jäi 3:57). Nüüd omakorda tabas punktipõud Paidet, Kadrina võitles välja viigi 67:67. Paide mõõna lõpetas Kaspar Rätsep (69:67), kuid Raimond Tribuntsovi lõpusekundite vise viis mängu lisaajale (69:69). Lisaaja otsustavas faasis tabas Margo Liivand Paidest kahese (79:76) ning Kevin Sammalkivi Kadrinast eksis kaugviskel. Paide võidu vormistas Rauno Nurklik vabavisetest.

Paide eest viskas Saamuel Rõigas 18 punkti, kaks meest sooritasid kaksikduubli (Rauno Nurklik 16 p, 14 lp, Kustas Põldoja 12 p, 12 lp). Üleplatsimeheks tõusis Allan Ehte Kadrinast 26 punktiga (lisaks 9 lauapalli).

Paide Viking Window jaoks oli tegemist hooaja kolmanda võiduga ühe kaotuse kõrval, mis tähendab, et esiliiga liidripositsiooni jagavad nüüd koguni viis meeskonda, kellel on selline saldo. Kadrina (0-4) on endiselt võiduta.

Esiliiga jätkub tuleval kolmapäeval Tamsalu spordihoones, kui kell 19:30 lähevad vastamisi Tamsalu Los Toros/TALTECH ja KK Hito/BC Karjamaa.