fbpx
Close

USA-s debüüthooaega alustav Artur Konontšuk: siin ei anta niisama midagi, kõik tuleb endal välja teenida

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Uuel hooajal USA-s Southern Mississippis oma ülikoolikarjääri alustav Artur Konontšuk on hooaja eel kohaliku meedia pannud endast rääkima. Kui hiljuti peatreener Jay Ladneri poolt klubi pressikonverentsil Eesti noortekoondislase suunas välja öeldud lauseid juba kajastasime, siis tegi portaal GoldenEaglePride.com 19-aastase ja kahemeetrise Konontšukiga ka pika intervjuu.

Kuigi pika loo tekstis on korduvalt eksitud Konontšuki nime kirjutamisega ning Pärnu asemel väidetakse noormees pärit olevat Eesti väikelinnast nimega Pranu, siis üldiselt on tegemist asjaliku looga, kust mõned väljavõtted väärivad ka meie lugejateni toomist.

Kuigi loos alustatakse ajast, mil Konontšuk vendade eeskujul 7-aastasena korvpalliga alustas, siis peamiselt keskendutakse praegusele ajale. “Mängisin eelmisel hooajal Tšehhis akadeemias, mis lubas USA treeneritel meiega kontaktis olla. Mu video saadeti USA-sse tiirlema ning Southern Missi treenerid tundsid huvi. Nii meie koostöö alguse sai,” meenutas mullu Prahas asuva Get Better Academy värve kaitsnud Konontšuk.

“Mäng on USA-s väga erinev. Tempo on kiirem. Kiiremini liiguvad nii pall kui ka mängijad. Ega ilma asjata ei öelda, et ameeriklased mängivad teisel korrusel ja eurooplased maapinnal. USA-s on mängijad väga atleetlikud, Euroopas põhineb mäng pigem oskustele ja teadmistele,” võrdles Konontšuk kahte koolkonda.

Oma trumpe tahabki Eesti noortekoondislane ookeani taga maksma panna: “Ma pole platsil kõige kiirem ega atleetlikum mees, kuid minu tugevus on mängida oskustel põhinevat korvpalli. Olen palju tööd teinud oma viske kallal ning üritan oma mängulugemisoskust enda hüvanguks kasutada. Näen väljakut hästi ja olen hea söötja. Plaan on ennast väärikalt esindada ning mängida Euroopa korvpalli.”

Noormehe enda poolt välja toodud tugevusi on märgatud ka Southern Mississippi ülikoolimeeskonnas ning artiklis ennustatakse, et peatreener Ladneri pressikonverentsil välja öeldud sõnad, et Eesti poiss pääseb kohe hooaja algusest väljakule ennast tõestama, saavad lõpuks ilmselt tõesed olema.

Juhendajaga on Konontšukil enda sõnul tekkinud hea kontakt: “Peatreener Ladner nõuab kõva distsipliini, mis mulle väga meeldib. Ta on meiega väga otsekohene ja me teame täpselt, mida temalt on oodata. Kui sa ei tee nagu tema tahab, siis sa lihtsalt ei mängi. Mulle see meeldib, kuna mõistan, mida ta meilt ootab. Tundub, et peatreener ehitab meeskonnas head omavahelist keemiat ning meil on kõvasti potentsiaali.”

“Tean, et ma pean mängima jõuliselt ja agressiivselt. Sellel tasemel ei anna keegi sulle midagi niisama, kõik tuleb endal välja teenida. Täpselt sellist suhtumist üritab peatreener meisse juurutada,” lõpetas Konontšuk jõulise väljaütlemisega.

NCAA põhihooaja esimese mängu peab Southern Miss Eesti aja järgi 6. novembril kell 3.00 öösel, kui võõrustatakse teise divisjoni kuuluvat Delta State’i.

scroll to top