fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga Ida regiooni finaali MVP Kert Kasemets ihkab korvpallireeglitesse üht vastuolulist muudatust

-Kert Kasemets (#1) | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Ida regiooni finaalkohtumise kõige väärtuslikum mängija ehk MVP oli tänavusel hooajal 18-aastane Kert Kasemets. Regiooni poolfinaalis Lüganuse tiimi vastu kogus noormees 29 punkti, finaalis BC Narva/Narva-Jõesuu Linnavalitsuse vastu 23 punkti, 6 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 3 vahetlõiget.

Kasemets mängis tänavusel hooajal kaasa ka meeste II liigas, kus kogus KK Hito/BC Karjamaa särgis keskmiselt 14 punkti, 3,6 lauapalli ja 2 söötu ning U18 meistrivõistlustel, kus sai sama nime kandnud tiimis keskmisteks numbriteks 22,5 silma, 2,5 lauapalli ja ühe söödu.

Rahvaliiga nimel tegime Optibet Rahvaliiga suurt finaalturniiri kahjuks jalavigastusega kõrvalt vaatama pidanud mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me ka Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt teada oleme tahtnud.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Sõbrad, kellega õues käisime, mängisid korvpalli ja kutsusid minu ka trenni.Sseega ega muud üle ei jäänudki, kui kooli minnes läksin ka mina trenni. Mängijakarjäär algas esimeses klassis Jõhvi spordikoolis Lehar Kumari käe all, kaheksandas klassis läksin Iisaku Gümnaasiumisse, kus õpin ja treenin siiani Jaanus Liivaku käe all. Lisaks Rahvaliigale osalesin ka Saku II liigas ja U18 Eesti meistrivõistlustel KK Hito ridades.

Kuidas sattusid Alutaguse meeskonda?

Suvel käis treener Jaanus Liivak välja võimaluse mängida Rahvaliigat koos kohalike meestega. Olime nõus mängima ja nii me siin nüüd olemegi.

Iseloomusta palun enda poolt Alutaguse meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meie meeskonnas on väga hea kooslus vanematest ja kogenenud mängijatest ning noortest uljatest noormeestest. Meie tugevusteks on kindlasti viskamine ja mängulugemine, nõrkustest oskaksin välja tuua selle, kui ebastabiilsed me võime väljakul olla.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Kerr Kriisa – see, millise kirega ta korvpalli mängib ja kuidas ta teisi mehi sellega käima tõmbab, on muljetavaldav. Eesti liigas hoian pöialt Siim-Markus Postile, oma küla poiss ju ikkagi. Välismaalt ütlen kindlasti Russell Westbrook – kui hingega see mees asja juures on ja kuidas ta sel aastal näitas, et temas on seda sisu isegi siis, kui keegi temasse ei usu

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Ilmselt ütleksin, et stiili poolest sarnanen Rokas Jokubaitisega. Korvpallurina olen võitleja, üritan teha kõike, et võita. Kui vaja söötu anda, annan söötu ja kui vaja korvi visata, siis küll ma leian viisi, kuidas ka sellega hakkama saada.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Ma ei oska hetkel sellele küsimusele vastata, aga lisaks enda treenerile sümpatiseerib mulle ka Heiko Rannula ja see, kuidas ta oskab mängijate tugevusi ära kasutada, ükskõik millised need kellelgi siis ka poleks.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Ühtegi reeglit pole, mis väga mulle meelepärane oleks, püüan hakkama saada nendega, mis on (Naerab.). Aga ära ma otseselt miskit ei muudaks, lisaksin vaid juurde 4-punkti joone.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Kerr Kriisa, Sander Raieste, Henri Drell, Janari Jõesaar ja Maik Kalev Kotsar. Kõik on noored ja vihased mehed, kellel on mida maailmale tõestada. Seega usun, et tassivad mängud ära küll.

Millega Sa päriselus tegeled?

Õpin 11. klassis, teen trenni ja kõike muud, mida üks tavaline 18-aastane ikka teeb.

scroll to top