Paide võttis esiliigas dramaatilise lisaaja võidu, Tarvas alistas liidrite heitluses Tallinna Kalevi

-Rauno Nurklik | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti reede õhtul kolm mängu. Paide Viking Window alistas põnevusmängus lisaajal KK Viimsi/Noto, liiga liider RSK Tarvas sai jagu KA Tallinna Kalev/TLÜ-st ning Betoonimeister/Tskk/SK Nord oli parem BC Kalev/Cramo I meeskonnast.

Betoonimeister/Tskk/SK Nord (4-8) vs BC Kalev/Cramo I (4-7) 88:65 (9:15, 26:20, 29:11, 24:19)

Nordi Spordihoones toimunud mängus oli kodumeeskond esimesel veerandajal skooritegemisega hädas ning leidis end perioodi lõpuks 9:15 kaotusseisust. Teisel neljandikul hakkasid tiitlikaitsja visked tabama ja poolajale mindi viigiseisul 35:35. Mängu murdemomentideks sai kolmanda veerandaja neljaminutiline periood, kus Tiit Soku hoolealused  viskasid 14 järjestikust punkti, kasvatades eduseisu 59:41-ni. Kohtumise viimane vaatus kujunes väljakuperemeeste kontrolli all. Lõpuvile andis ühtlasi märku Betoonimeistri revanšist hooaja avamängus saadud 93:100 kaotuse eest. Kalevlased võitsid lauavõitluse 46:29, kuid patustasid 29 pallikaotusega, millest Betoonimeister teenis 39 punkti.

Võitjate rivistuses kerkis üleplatsimeheks Siim Laur, kelle kontosse märgiti 23 punkti, 5 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget. Aivar Grüning toetas meeskonda 13 punkti, 5 söödu ja 4 vaheltlõikega. Aleksander Kaabermaa ja Menhart Mardo (7 lauapalli) tõid kumbki 11 punkti.

BC Kalevi eest tegi mitmekülgse esituse Rauno Meerits. Karjääri esimest esiliiga hooaega mängiv Meerits viskas 16 punkti, hankis 8 lauapalli ja jagas 7 söötu. Mario Polusk lisas 11 silma ja 5 söötu. Rauno Tikko arvele jäi 10 punkti. Madis Soodla oli lähedal kaksikduublile (9 punkti, 11 lauapalli ja 4 söötu).

RSK Tarvas (11-1) vs KA Tallinna Kalev/TLÜ (9-3) 91:80 (25:20, 25:22, 22:18, 19:20)

Eeldatavas reedeõhtuses põnevusmängus Lasnamäel läksid vastamisi tabeli kaks liidrit – RSK Tarvas ja KA Tallinna Kalev/TLÜ. Novembri algul peetud avamängu võitis Tarvas kodus 105:95, mis andis alust tasavägiseks heitluseks. Võrdselt kulgenud avaveerandaeg kinnitas mängueelseid ootusi. Tarva viiepunktilises eduseisus alanud teine periood jätkus võitluslikult, millest annab tunnistust, et esimesel poolajal ei kärisenud vahe kordagi kahekohaliseks. Huvitaval kombel ei pääsenud kalevlased ka kordagi juhtima. Kolmandal perioodil hakkas Tarvas vaikselt eest ära minema ning veerandaja keskel viis Martin Laandu korv külalised 65:48 juhtima. Kodumeeskond vastas kohe 7:0 spurdiga ning vähendas otsustava vaatuse eel kalevlaste kaotusseisu 12-punktiliseks. Neljas veerandaeg endas suuri vahespurte ega äralangemisi ei kätkenud ning hooaja 12. võidu noppinud Tarvas kindlustas enda liidripositsiooni. Mängu statiskast jääb eelkõige silma vabavisked, mida Tarvas teenis ja realiseeris kümne võrra enam (26/31 vs 16/21).

Tarva vankrist vedas harjumuspäraselt Kristo Saage, kes kogus 28 punkti (vabavisked 13/14) ning sooritas 4 vaheltlõiget. Janis Vahter tõi 18 silma ning Mihkel Kurg lisas pingilt 13 punkti. Renato Lindmets noppis üleplatsimehena lauast 14 palli.

Tallina Kalevi resultatiivseim oli Alvar Väli 20 punkti ja 6 lauapalliga. Marcus Merimaa lisas 14 silma ja 4 söötu. Kiur-Thomas Vehmanen viskas 12 ja Kiur Akenpärg 10 punkti.

Paide Viking Window (5-7) vs KK Viimsi/Noto (8-4) 103:102 (16:17, 19:37, 26:19, 30:18, 12:11)

Õhtu lõpetuseks kirjutasid Paide Viking Window ja KK Viimsi/Noto selle hooaja ühe dramaatilisema mängustsenaariumi. Mängu avavaatus möödus tasavägiselt, kus külalised Viimsist võtsid punktise eduseisu. Teist veerandaega alustas Viimsi 14:3 spurdiga, mis oli alles algus tõelisele rünnakulainele. Poolajaks oli Valdo Lipsu hoolealuste eduseis paisunud 19-punktiliseks, kusjuures teisel neljandikul viskas Viimsi koguni 37 punkti. Paide otsustas 200-pealist toetajaskonda mitte alt vedada ning asus pärast pikemat pausi kaotusseisu vähendama. Rauno Nurkliku ja Sten Olmre kaugvisete toel pani kodumeeskond kokku 13:0 spurdi ning jõudis kolmanda veerandaja keskel viie punkti kaugusele (54:59). Viimsi ei murdnud ning suurendas enne viimast neljandikku vahe kahekohaliseks (73:61).

Kui normaalaja lõpuni jäi 5 minutit, oli mäng jätkuvalt külaliste kontrolli all (80:70), ent Paide võitluslikkus kandis vilja. Sass Karemäe vabavisete järel särasid tablool viiginumbrid 86:86 (0:54 lõpuni). Nurklik viis väljakuperemehed järgmisel rünnakul juhtima, kuid Mihkel Allorg viigistas omakorda mängu. Seejärel teenis Nurklik ebasportliku vea, mis andis Viimsile võimaluse mängu saatus otsustada. Joosep Indermitte eksis küll mõlemal vabaviskel, kuid Kristjan Evart tabas 6 sekundit enne lõpuvilet kaugviske. Paide päästeingliks sai hooaja keskel meeskonnaga liitunud Olmre, kes tabas sireeniga kauge kolmese ning viis kohtumise lisaajale.

Olmre hea emotsioon kandus edasi ka viimasele viiele minutile, vedades Paide kaks minutit enne lisaaja lõppu 100:93 ette. Järgnevad poolteist minutit kuulusid Gaspar Bibikovile, kes mängis Viimsi 9:0 spurdis oluliseimat rolli. Bibikov sooritas selle ajaga koguni 3 vaheltlõiget ning tabas 25 sekundit enne lisaaja lõppu kolmese (102:100). Ka sellele viskele oli Paidel vastus olemas ning kodupubliku rõõmuks tabas Nurklik lisaaja viimasel sekundil mängu võiduviskeks osutunud kolmese.

Paide resultatiivseimaks tõusiski viis kolmest tabanud Rauno Nurklik 28 punktiga. Lisaks jäi tema nimele ka 9 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Sten Olmre toetas meeskonda 23 punktiga. Karl-Kristjan Vaab lisas kaksikduublit väärt 16 punkti ja 13 lauapalli. Sass Karemäe panuseks jäi 13 punkti ja 7 lauapalli.

Viimsi särgis tegi võimsa kaksikduubli Mihkel Allorg. Lisaajal vigadega pingile maandunud Allorg tõi üleplatsimehena 30 punkti ja haaras 15 lauapalli. Kristjan Evart lisas 27 punkti, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Joosep Indermitte tõi 13 punkti ja 5 lauapalli. Gaspar Bibikov (6 söötu, 4 vaheltlõiget) ja Hugo Toom (7 lauapalli) tõid kumbki 12 silma.