Nurgeri kaksikduublist võiduks ei piisanud, Raieste pidi leppima samuti kaotusega

-Rauno Nurger ja CB Huesca | Foto: cbphuesca.com

Eesti koondise mängija Rauno Nurgeri (208 cm) kaksikduubel ei päästnud Huescat kaotusest Real Betise meeskonnale, kes parasjagu on ka Hispaania tugevuselt teise liiga (LEB Gold) liider. Mängu tulemuseks jäi 84:65 (13:6, 28:22, 19:15, 24:22).

Hispaania kõrgeima liiga kohta taga ajavate meeskondade kohtumine algas ettevaatlikult (esiliiga võitja pääseb otse edasi), kuid pärast skoorivaest esimest veerandit pani Real Betis enda paremuse kindlalt maksma. Huescat ületati kindlalt visketabavuses ja lauavõitluses ning sellega kindlustati oma liidrikohta.

Nurger oli meeskonna resultatiivseim, kui viskas 24 minutiga 12 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), võttis mängu parimana 10 lauapalli (5 rünnakult), andis 3 söötu, tegi ühe pallikaotuse, pani ühe kulbi ja tegi 2 viga. Teda toetas Martin Tyler Haws 11 silmaga.

Väga ühtlaselt tegutsenud Real Betise parimad olid Daniel Garcia 11 ning Obinna Kenechukwu Enechionyia 10 punktiga.

Pärast tänast kaotab Huesca Real Betisele nelja võiduga ja on liigatabelis 12 võidu ja 6 kaotusega teine. Järgmisena ootab Nurgeri meeskonda ees kodumäng, kui 23. jaanuaril võetakse mõõtu Iberojet Palmaga.

Astme võrra madalamal Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) Baskonia duubli eest palliv Sander Raieste pidi samuti kaotuse vastu võtma, kui võõrsil jäädi alla Juaristi ISB meeskonnale skooriga 61:73 (17:25, 14:13, 13:18, 17:17).

Baskonia duubel alustas mängu tagasihoidlikumalt ning vastased võitsid esimesel veerandil kätte 8 punktilise edu. Ülejäänud neljandikud olid tasavägised, kuid Juaristi meeskond liigutas paremini söötu, mis andis lihtsamaid viskepositsioone ning tagas ka võidu.

Eesti koondise mängija Raieste sai mänguaega 33,5 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/5), haaras 2 lauapalli, andis 2 söötu, tegi ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ning ühe vea. Meeskonna resultatiivseimad olid Tavario Earnest Miller 16, lätlane Arturs Kurucs 13 ja Lautario Tomas Lopez 11 punktiga.

Juaristi ISB poolelt paistsid silma Spencer Allen Reaves 22, Jahvaughn Everald Powell 13 ning Volodymir Maurin 10 punktiga.

Baskonia duubel asub 7 võidu ja 11 kaotusega liigatabelis 10. kohal. Juaristi tiim tõusis võiduga kolmandaks. Järgmine vastane on Raiestel 27. jaanuaril koduväljakul, kui kohtutakse Igualatorio Cantabria Estela meeskonnaga.