Parimateks kerkinud Anna Gret Asi ja Kadri-Ketter Kont ei suutnud Eesti koondiseid võitudeni aidata

-Eesti neidude U18 koondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti neiud lõpetasid Balti mere karikaturniiri (BSBC) kahe kaotusega, kui U16 ja U18 koondised jäid turniiril kaksikvõidu teeninud Läti eakaaslastele alla vastavalt 66:82 ning 61:80.

Eesti U16 – Läti U16 66:82 (21:18, 13:28, 14:20, 18:16)

Noored eestlannad võitsid avaveerandi 3 silmaga, kuid teisel ja kolmandal perioodil loovutati initsiatiiv Läti tütarlastele ning viimasele neljandikule mindi vastu juba 18-punktilises kaotusseisus. Viimasel veerandajal näitasid nappi paremust taaskord Eesti tütarlapsed, kuid lõunanaabrite eduseisu enam ei ohustatud.

Eestlannade edurivi juhtis taaskord Kadri-Ketter Kont, kes viskas mängu parimana 22 punkti, võttis 2 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Elena Sutt, kelle arvele kogunes 13 silma, 2 lauapalli ning 4 korvisöötu. Grete Kruuk lisas 8, Anete Elisabeth Adler 7 ja Ksenija Lebedeva 6 punkti.

Läti tütarlaste resultatiivseim oli Kolina Kartere 16 punktiga, Liva Krümina lisas 14 silma.

Ühe võidu kõrvale teise kaotuse saanud eestlannad lõpetasid turniiri 3. kohaga. Turniiri võitis tänane vastane Läti, kes läbis võistluse täiseduga. 2. koha teenis Soome võistkond, kes alistas täna viimaseks jäänud Rootsi.

Eesti U18 – Läti U18 61:80 (18:18, 16:24, 15:16, 12:22)

Kohtumise avaveerand jäi viiki, kuid poolajapausiks jäid Eesti neiud 8 punktiga taha (34:42). Kolmas veerandaeg kulges taaskord tasavägiselt ja otsustavale neljandikule läksid eestlannad vastu 49:58 kaotusseisus. Viimast veerandit alustas Läti võistkond aga 11:2 spurdiga ja kustutas eestlannade võidulootuse lõplikult.

Eesti ja ühtlasi ka mängu resultatiivseimaks kerkis täna Anna Gret Asi, kes viskas 25 punkti, võttis 2 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Maria Gontšarova lisas 10 ning Helerin Kass ja Triiny Käämer tõid mõlemad 7 punkti. Belinda Lepmets sai kirja 2 silma, 6 lauapalli ja 2 korvisöötu.

Läti koondise parim oli kaksikduubli teinud Laura Meldere, kes kogus 20 punkti ja 12 lauapalli.

Eesti neidude koondisel jäigi tänavu võiduarve avamata, tulemuseks viimane ehk 4. koht. Turniiri võit kuulus siingi täna vastas olnud Läti võistkonnale, kes läbis ka selle võistluse täiseduga. 2. kohale tuli Soome, kes alistas täna 3. kohale jäänud Rootsi.