fbpx
Close

Pau Gasol tahab 40-aastaselt teha veel viimase profihooaja, ideaalis kas Lakersis või Barcelonas

Avatar
-Pau Gasol | Foto: Siim Semiskar

Euroopa korvpalli viimaste kümnendite üks edukamaid korvpalluried Pau Gasol tahab mängida veel ühe hooaja ning ei välista selleks ka Euroopasse oma esimesse koduklubisse naasmist.

Juuli alguses 40-aastaseks saav ja 213 cm pikkune keskmängija/suur äär alustas oma profikarjääri Hispaania klubis Barcelona, kus pallis enne NBA väljakutele siirdumist aastatel 1998-2001. Nüüd ei välista mees Barcelonasse naasmist.

2001. aasta NBA draftis 3. valikuna võetud Gasol on NBA-s pallinud tänaseks koguni 18 hooaega ning võitnud Los Angeles Lakersiga ka kaks meistritiitlit.

Kogenud veteran sõnas teisipäeval antud intervjuus, et peab uuel hooajal mängima, et “anda endale võimalus” pääseda viimast korda karjääris olümpiamängudele.

Hispaanlase sõnul hoiab ta hetkel kõik võimalused avatuna, kuid enda jaoks on ta selgeks mõelnud, et Los Angeles Lakersisse naasmine oleks “atraktiivne” võimalus nagu ka kodumaale Barcelonasse naasmine. Otsus peaks tehtud saama septembris või hiljemalt oktoobris.

“Mu eesmärk on mängida veel üks hooaeg, kui jalg on okei. Kas NBA-s või Euroopas,” sõnas Gasol AP vahendusel. “Viimane hooaeg Lakersi särgis oleks atraktiivne, karjääri lõpetamine Barcelonas samuti. Aga pean nägema reaalseid võimalusi ja vaatama, mis oleks parimad tingimused tol hetkel.”

Pikalt Hispaania koondise põhitegijate ringi kuulunud Gasoli ülimalt edukat karjääri jäävad ilmestama ka koguni kolm olümpiamedalit (kaks hõbedat ja üks pronks), 2006. aasta maailmameistritiitel ja seitse medalit Euroopa meistrivõistlustelt, neist kolm kuldset.

scroll to top
Inline
Inline