Pehka koduvõistkond kaotas USA-s tugevale vastasele, Tederi oma jätkab täiseduga

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Nii NAIA teises divisjonis mängiva Ron Arnar Pehka kui ka NJCAA kõrgeimas divisjonis palliva Johanna Eliise Tederi koduvõistkonnad osalevad aasta viimastel päevadel miniturniiridel.

Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans sai Mitchellis toimuva miniturniiri esimeses mängus kirja kaotuse, kui jäi 61:81 alla võõrustajale Dakota Wesleyan Tigersile. Trinity International jäi poolajaks taha 33:38 ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla. Dakota Wesleyan on NAIA teise divisjoni reitingus kõrgel seitsmendal kohal.

Algviisikus alustanud Pehka arvele kogunes 31 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/6), 2 lauapalli ja meeskonna parimana 4 korvisöötu. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Pehka koduülikoolil on nüüd kirjas kolm võitu ja üheksa kaotust.

Teder koduvõistkond South Plains Lady Texans alustas Phoenixis toimuvat miniturniiri võidukalt, alistades Phoenix Bearsi koguni 90:43. South Plains ei jätnud võõrustajatele mingit võimalust, juhtides avaveerandi järel 19:5, poolajaks 49:16 ning enne viimast kümmet minutit 72:26.

Pingilt sekkunud eestlanna kogus enda arvele 12 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 1/2, vabavisked 1/1), 6 lauapalli, sama palju korvisööte ja 4 vaheltlõiget. Lisaks patustas Teder ühe pallikaotuse ja 4 isikliku veaga.

NJCAA edetabelis teisel kohal asuv South Plains jätkab 15 kohtumise järel endiselt kaotuseta.