fbpx
Close

Pokk sai tabelis kõrgemal oleva Montpellier’ käest valusa kaotuse, Anderson aitas võita Liege’i

-Mailis Pokk | Foto: Pierre Robin

-Mailis Pokk | Foto: Pierre Robin

Nädalavahetusel olid Euroopa liigades võistlustules kolm Eesti naistekoondise korvpallurit. Kui Belgia liigast teeniti Eesti korvpalluri osalusel võit, siis Prantsusmaal ja Rootsis tuli vastu võtta kaotus.

Mailis Pokk ja Landes Basket pidid pühapäeval koduväljakul vastu võtma valusa 81:86 kaotuse neist tabelis kõrgemal oleva Montpellier Basketi käest.

Eestlanna sai mänguaega veidi üle 14 minuti ning viskas 7 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/2). Veel sai Pokk protokolli kirja ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Võitjate poolel hiilgasid Samantha Whitcomb 20 punkti ja 6 lauapalliga ning Helena Ciak 18 silma ja 10 lauapalliga. Landes Basketi parimatena tõid Miranda Ayim ja Celine Dumerc võrdselt 21 silma ning pikaaegne Prantsuse koondislane Dumerc kogus ka 9 korvisöötu ja 8 lauapalli.

Liigatabelis langes Landes Basket (5-4) sellega 5. kohale, Montpellier (7-2) on 3. real.

Belgia meistriliigas said Merike Anderson ja Castors Braine (9-1) koduväljakul 84:57 jagu Liege’i (4-3) naiskonnast ning jätkab tabeliliidrina. Kogenud eestlannast tagamängija viibis platsil 9 minutit ning kogus 5 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/4), 2 lauapalli, 2 blokki, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 2 viga.

Võitjate poolel hiilgas ameeriklanna Celeste Trahan-Davis 23 punkti, 11 lauapalli ja 5 vaheltlõikega. Kaotajate kasuks kogus Laura Henket 17 silma ja 9 lauapalli.

Esmaspäeval kaua vaevanud jalavigastuse tõttu hooaja enneaegselt lõpetanud Janeli Lilleallik tegi vahetult enne rasket otsust oma tänavuse parima mängu Rootsi kõrgliigas, kuid Visby Ladies (0-8) ei suutnud endiselt võiduarvet avada.

Võõrsil Högsbo Basketi vastu saadud 71:90 kaotusmängus kogus Lilleallik 34 minutiga 10 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2, vabavisked 3/3), 5 resultatiivset söötu, 3 lauapalli, 3 pallikaotust ja 3 viga.

scroll to top