fbpx
Close

Fantaasia Fred on poole hooaja järel 19. kohal, ees ootab võitlus play-offi koha nimel

-Anthony Davis | Foto: AFP/Scanpix

-Anthony Davis | Foto: AFP/Scanpix

Üheksanda nädala möödumist võib fantaasialiigades lugeda poolajaks, kus aeg üle vaadata senine strateegia ning vajadusel teha korrektuure. Võitlus play-offi asetuste ning kohtade eest läheb iga järgneva vooruga pingelisemaks ja põnevamaks. Järgneva kümne nädala jooksul saavad muu hulgas vastu küsimused, kas keegi suudab tõsiselt ohustada The Trumpsi liidrikohta, kes teeb hooaja teisel poolel suurima tõusu ja languse ning kas Korvpall24.ee meeskond pääseb play-offi. Täna on kõik võimalused selleks veel olemas, kuid konkurents on äärmiselt tihe.

Möödunud nädal ei pakkunud Fredile erilisi üllatusi, sest duellis Tartu Kavaleridega (2.) võttis tugevam oodatult oma. Mitu päeva püsis tablool seis 3-6, kuid Kavaleride viimasel mängupäeval saavutatud viik vaheltlõigetes langetas Fredi lõppskoori 2-6-1 peale. Seejuures jagas Fred koos vastasega vaheltlõigetes nädala parimat kogusummat (48). Ülejäänud kaks kategooriavõitu noppis Korvpall24.ee pallikaotustes ja mõneti üllatuslikult ka blokkides. Positiivseks võib lugeda ka hooaja parima tulemuse visketabavuse osas (45,9%), paraku oli see 20 tiimi võrdluses 13. tulemus.

Meeskonna rosteris toimus nädalaga üks muutus. Mõnda aega Phoenix Sunsi põhimängujuhina toimetanud Elie Okobo saadeti pisut ootamatult G-liigasse end täiendama. Fred katsetas seejärel nii Jaron Blossomgame`i kui Solomon Hilli, kuid otsustas siis New York Knicksiga 2-aastase lepinguni jõudnud Allonzo Trieri kasuks. Vangerdus, mis on teatava riskiga seotud, kuna Knicksi rotatsioon ja minutid muutuvad ajas pidevalt ning konkurents tagamängijate minutitele on klubis korralik. Kuna Kevin Love on veel vähemalt ühe kuu eemal, siis saab Fred vahepealsel ajal erinevaid mängijaid katsetada, kuniks selgub meeskonna nõrgim lüli.

Vooru suurimaks üllatuseks oli BC Kohila Paberivabriku (18.) kindel 7-2 võit Emel Jobiidi (6.) üle. Väärt trofeed võtsid ka Desperado Ehitus (12.) ja SK Socrates (5.), kes alistasid võrdse 5-4 tulemusega vastavalt Trust The Process`i (4.) ja Tallina Tormi (3.).

Roto-formaadis tegi Fred hooaja parima nädala, kogudes 87 punkti (12.) ning kergitas end kumulatiivses arvestuses 4,5 punkti võrra, 50,5 pügala peale. Vahe 19. kohal paikneva Narva Brigaadiga kahanes nädalaga 6,5 punkti võrra. Liider The Trumps tõstis enda punktisumma 137,5-ni, järgnevad tugeva nädala teinud Tartu Kavalerid ning kolmandat kohta jagavad We Love T*ts ja SK Socrates.

Üldise edetabeli tipus muudatusi ei toimunud, liidrite selja taga tõusis S*ta Kotid 8. kohalt viiendaks. Liiga ühtlasest tasemest annab tunnistust asjaolu, et kohti 7-17 lahutab vaid 4,5 võidupunkti suurune vahe. Korvpall24.ee jätkab 19. kohal, viimasest play-offi kohast 9 võidupunkti kaugusel.

Mängijate TOP jätkub Anthony Davise juhtimisel, kes püsib liidritoolil juba kolmandat nädalat järjest. Davise eelmise nädala numbrid olid taaskord muljetavaldavad – 37,3 punkti (visked väljakult 51%, vabavisked 23/26 ehk 88%), 12,3 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Esikolmikusse naases LeBron James, kes vahetas kohad Marc Gasoliga. Teisel positsioonil oleval Paul George`il on aga Fredi liigas käsil klubivahetus. Nimelt on S*ta Kotid loovutamas George`i ja James Johnsoni, et saada BC Kohila Paberivabrikult vastu Myles Turner ning CJ McCollum. Juhul, kui liiga selle tehingu heaks kiidab, vahetavad mängijad klubi neljapäeva hommikul.

Järgnev voor viib Fredi kokku just BC Kohila Paberivabrikuga (16.), mis eelneva vahetustehingu kinnitamisel võib tähendada, et Korvpall24.ee meeskonnale tuleb vastu üks liiga TOP 3 mängijatest. Tänasel päeval juhivad Kohila vägesid kolmikduubli masin Russell Westbrook, Portlandi üks tugitala CJ McCollum ning sel aastal 20/10 hooaega tegev Julius Randle. Eelmise nädala tulemuste võrdluses võitis Kohila Fredi meeskonda 6-3.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top