fbpx
Close

Janeli Lilleallik lõpetab hooaja, et müstiliste jalavalude põhjusele lõpuks jälile saada

-Janeli Lilleallik | Foto: visbybbk.se

-Janeli Lilleallik | Foto: visbybbk.se

Rootsi naiste kõrgliigas mängiv klubi Visby Ladies teatas esmaspäeval kurva uudise, et pikka aega jalatraumaga võidelnud Janeli Lilleallik otsustas lõpuks tänavusele hooajale joone alla tõmmata ning keskenduda tervise kordasaamisele.

Korvpall24.ee portaal võttis 24-aastase ja 170 cm pikkuse mängujuhiga ühendust ning uuris olukorda lähemalt. “Mul sääred juba eelmisest hooajast jamanud. Arvati, et on luuümbrise põletik, aga MRT-uuring ei näidanud midagi. Ühe variandina on õhus ka compartment syndrome nimeline probleem. Aga Eestisse tulles pean hakkama arstide juures käima, et välja uurida, mis täpselt viga on. Seni on arstid olnud segaduses,” rääkis Lilleallik.

Juba eelmisest hooajast neiu sportimist seganud vigastus läks viimastel kuudel nii hulluks, et lisaks korvpalliplatsil toimuvale hakkas mõjutama ka tavaelu: “Ma ei saanud enam ammu korralikult treenida ning mängisin vaid valuvaigistite abil. Nüüd ei saa enam ka öösel magada, sest jalad valutavad. Olen proovinud erinevaid ravimooduseid, aga seni pole midagi aidanud.”

Klubi kodulehele ütles neiu, et olukord läks nii hulluks, et enam ta ei suutnud ennast sundida ei füüsiliselt ega vaimselt kokku võtma. Klubijuhtidega rääkides sündis otsus, et õigem on hooaeg lõppenuks kuulutada ja probleemile jälile jõuda. “Plaan ongi, kas koormused pikaks ajaks täiesti maha võtta või kui saadakse teada, mis valu põhjustab, siis operatsioon,” lisas viimast õhtut veel Rootsis viibiv tagamängija Korvpall24.ee portaalile.

Viimastes koondisemängudes novembris oli Lilleallik küll naiskonna juures, kuid piirdus avamängus Valgevene vastu kuue mänguminutiga ning teises matšis koosseisu ei kuulunud. “Ei saanud lihtsalt koondises korralikult kõike kaasa teha. Aga vähemalt sain Eestis olles veidi jalgu ravida ning see mõjus hästi. Koondise arstid soovitasid mul nüüd oma murega Dr Madis Rahu poole pöörduda.”

Visby Ladies’i mänedžer Anders Leo Petterson vihjas klubi kodulehel ilmunud loos, et tema hoiab pöidlaid pihus, et järgmisel hooajal saaks näha tervet Janeli Lilleallikut. Sellise otsese vihje tõttu uurisime neiult endalt, kas tal jäi klubis mingeid jutte ka uuel hooajal naasmise kohta.

“Jah, nad väga ootavad mind tagasi. Treener ütles, et ta näeb mu potentsiaali ja tahab väga mind tervena tagasi tuua. Mulle endale ka väga meeldib siin klubis. Rootsi kõrgliiga on hea ja keskkond on super. Aga hetkel ei taha veel mingeid kaugeleulatuvaid otsuseid teha. Tervis on praegu number üks ja siis vaatan edasi.”

Lilleallik tegi Rootsi kõrgliigas tänavu kaasa 8 mängu ning kogus keskmiselt veidi vähem kui 31 minutiga 3,6 punkti, 4,1 resultatiivset söötu, 1,6 lauapalli ja 1,1 vaheltlõiget. Seejuures jäi tema parimaks esituseks viimane kohtumine Högsbo Basketi vastu, kus ta tõi 10 silma, 5 söötu ja 3 lauapalli.

scroll to top