fbpx
Close

VIDEOLUGU | Kullamäe ja Drell suurtest koormustest Saksamaal: aga nii noored arenevadki

-Kristian Kullamäe | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

Kaks Eesti korvpalli tulevikumeest Kristian Kullamäe ja Henri Drell kuuluvad mõlemad Saksamaa tippklubi Bambergi hingekirja. Igapäevaselt mängivad 19-aastane Kullamäe ning 18-aastane Drell esiliiga ehk ProA klubis Baunach, kuid regulaarselt käiakse ennast näitamas ka põhitiimi treeningutel ning Drell aitab võistlusmängudes veel ka klubi U19 vanuseklassi tiimi.

“Võrreldes eelmise klubiga ma olen astunud sammu edasi just taseme poolest. Treenin igapäevaselt Bambergi esindusmeeskonnaga ja ka omavanustega. Koormus on suur ja mänguminutid saan esiliigas, mis on ka väga korralik tase ja piisavalt palju pusimist,” sõnas Kristian Kullamäe Korvpall24.ee portaalile antud videointervjuus.

Henri Drell lisas videosilla vahendusel Saksamaalt: “Ma teen trenni põhiliselt ikka ProA tiimiga, aga teeme ka põhisatsiga nädalas 3-4 korda. Noortega ma trenni ei tee üldse ja käin lihtsalt mängimas vahepeal. Sa ei tea kunagi ette, kuhu ma lähen, kas lähen meestega trenni või U19 noortega või ProA-ga.”

“Aga see ongi noore mängija asi, peab kõvasti treeningtunde olema ja nii noored arenevadki. Ei ole nii nagu vanematel meestel, et piisab üksikutest trennidest ja mängudest. Kindlasti on raske, aga tuleb hakkama saada,” lisas Kullamäe.

Kui Baunach on farmklubina 18-21-aastaste meeste mängupaik, siis üheksakordse Saksamaa meistri ja viiekordse karikavõitja Brose Bambergi nimekiri on täis väga nimekaid pallureid. Küsisime Kullamäelt, kui paljudele noormängijatele avaneb üldse võimalus Ainars Bagatskise käe all esindustiimi trennides käia ning kui palju need erinevad duubelrivistuse treeningutest?

“Mina olen, siis Henri Drell käib esindusmeeskonna trennides ja 1-2 mängijat on veel. Ega väga palju neid ei ole. Eks treenerid omavahel räägivad, kuidas kellegi olukorda nähakse, keda kutsutakse, kes vajab rohkem puhkust… aga kõik on reguleeritud. Mänguliselt me üritame enam-vähem sama stiili mängida – duubel järgib esindusmeeskonna joonist. Treeningud on aga erinevad. Duubelmeeskonna trennid on ikka noorte meeste trennid, kus palju on individuaalseid asju ja mitte nii väga mängulisi olukordi. Esindustiimis individuaalsete oskustega ei tegeleta, seal on nii kõva tasemega mehed, et harjutatakse ainult kokkumängu ja valmistutakse mängudeks,” selgtias Kullamäe.

Drell oli oma eestlasest tiimikaaslasega sama meelt: “ProA on ikka noorte arendamise sats. Seal me teeme arendavaid asju. Teeme pallitehnikat, kaitseasendeid ja viskamist. Meeste trennis teed soojenduse ära, jooksed paar korda edasi-tagasi kriss-krossi, kerge venitamine ja siis läheb 5-5 taktikaks. Erinevad on nad kindlasti.”

Kuigi Kullamäe ja Drell on esindusmeeskonna töös igapäevaselt sees, siis mänguminuteid Bambergi särgis teenitud veel pole ning mõlemad mehed kinnitavad justkui ühest suust, et sel teemal otseselt klubis ka ei räägita. Samas on meie mehed optimistlikud, et ühel hetkel tuleb ka nende aeg, kui trennides kõvasti pingutada.

Kullamäel oli anda selle teema kohta lihtne ja konkreetne kommentaar: “Ütlen ausalt, et ei ole juttu olnud. Ma proovin esmalt treeningutel hakkama saada ja ennast pildile mängida. Mänguminutid on võimalikud, aga ma pean olema kannatlik ja oma hetke ootama.”

“Tunda on, et mehed on tugevamad. Põhisatsi mehed on tugevamad ja kiiremad. Seal on kõrgema tasemega mehed. Nii hullu tasemevahet märgata pole, aga tunneb, et on teine tera ikka. (See) võiks saada mu läbimurdehooajaks, kuid tahaksin ka meestesatsis saada natukene aega. Siis oleks perfektne, kui saaksin ka mõned meistriliigaminutid. Siis oleks kirss tordil,” lootis Drell, et mingid minutid sel hooajal neile osaks saavad.

Kui küsida eestlaste käest tänavuse hooaja meeskondlike ambitsioonide kohta, siis toovad mõlemad välja ühe peamise eesmärgina hetkel Saksamaa esiliiga tabeli tagumises otsas vireleva Baunachi püsimajäämise sellele liigatasemele.

“Duublis tahaks ise korralikult mängida ja aidata ka meeskonnal edukas hooaeg teha – on see siis play-offi pääs või liigasse püsimajäämine, eks seda elu näitab. Esindustiimis loodan, et tekib võimalus (mõnes mängus) kasvõi meeskonda pääseda. Selle nimel töö käib ja annan endast maksimumi,” kommenteeris Kullamäe lõpetuseks.

scroll to top