fbpx
Close

Gran Canaria peatreener Euroliiga mängu eelõhtul: peame Siim-Sander Venet hakkama väikeste sammudega tiimi sulandama

-Siim-Sander Vene mängis viimati Euroliigas hooajal 2015/16 Kaunase Žalgirise ridades | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Sander Vene mängis viimati Euroliigas hooajal 2015/16 Kaunase Žalgirise ridades | Foto: Siim Semiskar

Taas on Eesti korvpallifännidel põhjust senisest suurema huviga hakata jälgima korvpalli Euroliigat, kuna Hispaania klubi Gran Canaria ridades naaseb liigasse meie koondise ääremängija Siim-Sander Vene.

Teisipäeval, 18. detsembril peab Gran Canaria koduplatsil tänavuse 13. vooru mängu liigarivaali Baskoniaga ning 28-aastane Vene on number 9 all tiimi ridadesse ka registreeritud.

Euroliiga kogemust on pikalt Kaunase Žalgirise hingekirja kuulunud Venel varasemast neljast hooajast, kui oma debüüdi tegi ta hooajal 2009/10, kogudes kuues mängus keskmiselt 2 punkti ja veidi vähem kui 2 lauapalli.

2013/14 sai eestlane kirja viis mängu ja keskmiselt 3 punkti ning 2,6 lauapalli, 2014/15 juba 14 kohtumist ning 3,4 punkti ja 1,2 lauapalli ning 2015/16 koguni 20 mängu, 3,3 silma ning 1,6 lauapalli.

Enamus Vene isiklikke tippmarke Euroliigas pärineb aastast 2015, kui 4. märtsil viskas ta oma punktirekordi 12 sakslaste Berliini Alba vastu (samas mängus ka karjääri kõrgeimad 28 minutit ja 3 vaheltlõiget) ja 10. aprillil kogus võõrsil Hispaania hiiu Madridi Reali vastu kasulikkuse teguriks 14. Lauapallide senine rekord on eestlasel 6 palli ja see pärineb 2013. aasta 31. oktoobrist.

Gran Canaria ja Baskonia heitlus saab olema väga põhimõtteline, kuna mõlemad tiimid on Euroliigas seni võitnud 5 ja kaotanud 7 mängu. Tabelis hoitakse järjestikku 11.-12. positsiooni. Tõsi, Hispaania kõrgliigas on Baskonia suutnud 9 võidu ja 3 kaotusega oma taset tõestada ja püsib 3. kohal, kuid Gran Canaria (4-8) on jäänud hooaja alustuseks tabeli tagumisse otsa, täpsemalt 15. kohale.

Gran Canaria peatreener Victor Garcia puudutas mängueelsel pressikonverentsil ka eestlase personaalküsimust: “Vene pole saanud sisuliselt meiega veel koos treenida. Peame teda väikeste sammude haaval hakkama meie mänguplaani tooma, kuna teame, et meil pikalt aega sättida ei ole. Samas, sellel tasemel mängides on ootused palluritele alati maksimaalsed.”

Euroliiga veebilehel avaldatud intervjuus Gran Canaria ühe liidri Marcus Erikssoniga uuriti rootslase käest ka eelseisva Baskonia mängu kohta. Kogu karjääri Hispaanias veetnud 25-aastane ja 201 cm pikkune ääremängija sõnas: “Võti saab olema nende füüsilisele mängule samaga vastamine. Nad mängivad väga kõvasti. Me hiljuti kohtusime nendega võõrsil Hispaania liigas ja nad olid üliagressiivsed. Peame selleks valmis olema. Sel korral me mängime kodusaalis oma fännide ees ning loodetavasti suudame head mängu näidata.”

Optibeti spordiennustuses on mängu favoriidiks vaatamata võõrsil mängimisele hinnatud Baskonia meeskond. Nende võidukoefitsiendiks on 1,6 ning Gran Canarial 2,35. Kui Gran Canariale anda 3,5 punkti ette, siis Optibeti hinnangul meeskondade võidueeldused võrdsustuvad: händikäpiga +3,5 on Siim-Sander Vene koduklubi võidukoefitsiendiks 1,87 ning Baskonial -3,5 silmaga 1,9.

scroll to top