Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Korvpallurid on tuntud kui maailma ühed kõige atleetlikumad sportlased. Üks mees, kes Eesti parimate korvpallurite füüsise hoolitseb, on BC Kalev/Cramo füsioterapeut Priit Lehismets.
Kalev/Cramo kõrval ka Eesti rahvuskoondise juures ametis olev Lehismets on korvpalluritega tegelenud juba enam kui 13 aastat, kuid oma karjääri jooksul on kergejõustiku taustaga mees töötanud ka paljude teiste Eesti sporditippudega, nagu kettaheitjad Gerd Kanter ja Aleksander Tammert või odaviskaja Andrus Värnik.
“Väga paljud teiste alade treenerid ja sportlased tegelikult vihkavad kossumehi, sest arvatakse, et korvpallurid saavad hirmus palju palka, aga samas on nad väga laisad ja ei viitsi trenni teha. Ma teiste klubide kohta käivaid jutte ei tea, aga Kalev/Cramo mängijate kohta vihjatakse küll pidevalt, et neil on liiga suured palgad. Tegelikult, kui panna korvpallur platsi peale koos kergejõustiklasega tegema joonejooksu, siis kergejõustiklane jääb korvpallurile selgelt alla, kuigi kergejõustiklane peaks kiirem olema,” rääkis Eesti esindusklubi kauaaegne taustajõud.
Lehismets tunnistas, et pidas varem ka ise korvpallureid laiskadeks. “Ma mõtlesin kunagi ise samamoodi, et kuradi hea on nii palli toksida, kui trennis muhvigi tegema ei pea. Enam ma nii ei räägi, kuna näen, kui füüsiliselt võimekad korvpallurid tegelikult on ja kui palju erinevaid elemente on neil väljakul vaja teha. Tuleb olla tugev, kiire ja vastupidav, et platsi peal läbi lüüa. Mina igal juhul ei näe, et Eesti korvpallur oleks füüsiliselt kehv. Meil ju pole kõrgemal tasemel mingeid pekikotte ega aegluubis mängijaid, kõik on suhteliselt kiired poisid. Vaata kasvõi Rapla mehi, pole ühtegi lödinäppu ega lödipüksi, kes loivaks väljaku peal. Kõik on särtsakad ja kiired.”
Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Staarfüsio Priit Lehismets: füüsiliselt on noortel veel kõvasti vaja juurde panna