fbpx
Close

Rain Raadik: eelmisel hooajal oli mul isa tunne, sel aastal vanaisa tunne

-Rain Raadik Tartu Ülikooli särgis hooajal 2011/12 | Foto: Siim Semiskar

-Rain Raadik Tartu Ülikooli särgis hooajal 2011/12 | Foto: Siim Semiskar

Algaval hooajal peamiselt kohalikule järelkasvule panustav Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on tiimi tasakaalustama hankinud ka kaks tuttavat mängumeest, kui noortega lähevad lahingusse eelmisel aastal Tartu eest pallinud leedulane Julius Kazakauskas ning aastatel 2010-12 Tartut esindanud Rain Raadik.

“See oli juuli keskel, kui Priit esimest korda helistas ja uuris, kas ma oleksin huvitatud Tartus mängimisest. Võib öelda, et ta sai minult kohe ka jah-sõna. Mul oli küll üksik välismaavõimalus, kuid seal tegudeks ei läinud,” rääkis Raadik Korvpall24.ee portaalile.

Just peatreener Vene oli ka üks põhjustest, miks Raadik taas Tartu särgi selga tõmbab: “Sellel oli oma roll, kuna tean Venet juba kaua aega nii treenerina kui ka mu väga hea sõbra isana, seega see ‘jah’ tuli minu poolt kiirelt.”

Viimased kaks hooaega mängis 29-aastane ja 208 cm pikkune keskmängija Valga-Valka meeskonnas, kuid nendega jätkamise võimalust laual polnud: “Tundsin ka ise, et see ring on seal kauges lõunas otsa saanud ja soovisin mujale liikuda.”

Tartu meeskond panustab tänavu peamiselt noorele koosseisule ning Raadik koos 27-aastase leedulasest ääremängija Julius Kazakauskasega peavad võtma endale mentori rolli ning aitama tiimi oma kogemustega.

“Võib öelda, et eelmisel hooajal oli mul isa tunne, sel aastal on vanaisa tunne,” naeris Raadik olukorda kommenteerides. “Eks trennis tuleb ikka vahest õpetussõnu jagada, aga ma pole karjuja tüüp, pigem seletan rahulikult, kuidas võiks mingis olukorras teistmoodi teha. Noored kutid vastu ei plärtsu ning kuulavad ära.”

Kuna Valga-Valka osales paralleelselt nii Eesti kui ka Läti liigas, siis Raadikul on üsna hea kogemus olemas, mida uus liiga endast võiks kujutama hakata: “See oli superuudis, et liigad ühinevad, kuna Eesti liiga hakkas juba vaikselt manduma ning aastate jooksul pidi mängima kogu aeg samade nägude vastu. Olgem ausad, et Läti keskmine tase on natuke kõrgem ja nii saab see Eesti klubikorvpallile mõjuda ainult positiivselt.”

Kuigi Tartu korvpallile jõuti suvel ennustada juba hukku, siis hooajaeelsetes kontrollmängudes näitas meeskond kohati väga head minekut: “Ütlen ausalt, et Pärnu Cupi mängude tulemused olid mulle üllatuseks. Ja see, et nii hästi juba klapime ning mäng jooksis täitsa okeilt. Eks noorte osakaal on sel aastal suurem, aga loodan, et nii mõnigi mees hakkab rohkem kaela kandma ja teeb arenguhüppe.”

Tartu Ülikool alustab Eesti-Läti Korvpalliliiga põhihooaega laupäeval kell 17.00 kodusaalis BK Jurmala vastu.

scroll to top