fbpx
Close

Rait-Riivo Laane: kui mängud tulevad, siis saame pildi ette, kes on mängumees ja kes mitte

Avatar
-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise mängujuht Rait-Riivo Laane siirdus alanud hooajaks Rumeenia kõrgliigaklubisse Miercurea Ciuc CSM. Huvitaval kombel peavad Laane ja samas klubis “number nelja” positsiooni sisse võtnud Toomas Raadik hooajaks valmistuma üksnes treeningutel, kuna kontrollmänge Rumeenias pidada ei lubata.

Miercurea Ciuc on kolmest külast koosnev maakonnakeskus ajaloos korduvalt ungarlastele kuulunud piirkonnas, kus koguni 81% elanikest on senini etnilised ungarlased ja rumeenlasi on kõigest 17%. Umbes kümme aastat tagasi läbi viidud rahvaloenduse andmetel elas külades kokku ca 38 000 inimest.

Eluolu pole linnas Laane sõnul päris nagu Eestis, aga pole ka päris tõsine n-ö Ida-Euroopa. “Pigem on midagi vahepealset, sest me oleme reaalselt Ungari linnas. Küll keset Rumeeniat, aga eluolu käib ungari keeles. Osatakse küll rumeenia keelt ka, aga omavahel räägitakse alati ungari keeles,” kinnitas eestlasest tagamees Korvpall24.ee portaalile huvitavat fakti. “Linn on väike, vaikne ja rahulik. Enamik kohti asuvad kõik 10-15 minuti jalutamise kaugusel.”

27-aastase ja 179 cm pikkuse Laane sõnul kulgeb igapäevane elu klubis töiselt ja trennirütmis. “Ametlikult pole Rumeenia pinnal kontrollkohtumised lubatud. Meil on asukoha mõttes nii kehvasti, et ei saa Bulgaarias või Serbias mängimas käia, nagu enamik teisi klubisid seda teevad. Kaks tiimi ei saa momendil aga isegi treenida, kuna neil on koroonaviirus sees,” selgitas tagamees.

Milline esmamulje meeskonnast ja üldisest tasemest jäänud on? “Trenni mõttes on tiim okei. Saame alati 5-5 vastu teha. Aga kui esimesed mängud tulevad, siis saame pildi ette, kes on mängumees ja kes mitte. Kokku on viis leegionäri. Lisaks minule on ka asjalik sloveenist mängujuht. Pikk on leedukas ja “kolme-nelja” peal on üks Kanada kutt ja Toomas (Raadik),” vastas Laane.

Laane sõnul algab meistrivõistluste põhihooaeg alles novembris, kuid 17.-21. oktoobril mängitakse karikavõistlusi. Enne seda Rumeenia pinnal ametlikke kontrollkohtumisi pidada ei saa ning tiimid käivad vastavalt võimalustele lähinaabrite juures oma vormi kontrollimas. “Eesmärk oleks play-off’i jõuda, aga öeldakse, et see oleks pigem ikka kordaminek. Eelarvelt oleme kindlasti viimase kolme seas,” ütles Laane.

Koos Laanega sama tiimi värve kaitsev Toomas Raadik aitab Laane sõnul tekitada välismaal mängimisele tavapäratut keskkonda. “Tommil läheb kenasti. Saab leedukaga kenasti hakkama ja vahepeal ikka koolitab ka teda. Selles mõttes on ikka lõbusam siin olla, kui saab iga päev eesti keelt rääkida. See tekitab kodusema tunde,” muigas Laane lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline