fbpx
Close

Rakvere Tarvas tõi tagaliini Hispaanias ja Läti koondises mänginud tagamehe

Avatar
-Kristaps Gluditis 2015. aastal Läti U20 koondise särgis Tallinnas | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarvas teatas reedel oma Facebooki kontol, et tiimiga liitub 24-aastane ja 191 cm pikkune lätlasest tagamees Kristaps Gluditis.

Kõik Läti noortekoondiste aastakäigud läbi käinud ja Riia VEF-iga noorte Euroliigas ehk Next Generation Cupil kaasa teinud tagamees alustas kõrgliigakarjääri hooajal 2012/13 LMT korvpalliakadeemia meeskonnas.

Edasi tulid kodumaa klubid Barons ja Jelgava, kust edasi siirdus ta Hispaania hiiu Baskonia ridadesse ja pallis koos Sander Raiestega duubelmeeskonna eest. Järgnevaks hooajaks siirdus Gluditis Hispaanias aste kõrgemale, kui esindas LEB Goldis Mallorca-Palma ja Prat Joventuti. Viimasena mainitud tiimis kogus ta keskmiselt 27.5 minutiga 12,8 punkti, 2,1 lauapalli, 2,1 söötu ja 1,4 vaheltlõiget.

Mullu esindas lätlane Paf Eesti-Läti korvpalliliigas oma kodumaa tippsatsi BK Ventspilsi, kus keskmiselt 15,3 minutiga tõi 7,1 punkti.

Gluditis kaasati sel suvel peatreener Roberts Štelmahersi poolt ka Läti koondise tegemistesse, kui ta osales Tallinnas toimunud Balti keti karikaturniiril. Kohtumises Eesti vastu tõi ta 8 minutiga 6 punkti ja Leedu vastu jäi samuti 8 minutiga nulli peale.

Rakvere Tarvas loodetakse, et oma esimese kodumängu peab Gluditis klubi eest juba järgmisel kolmapäeval kui kohtutakse karikamängus KK Viimsi/Notoga.

scroll to top
Inline
Inline