fbpx
Close

Rait-Riivo Laane: kui minuga poleks rahul oldud, oleks juba varem lennupiletid ostetud

-Rait-Riivo Laane | Foto: Ethnikos Piraeus BC Facebook

-Rait-Riivo Laane | Foto: Ethnikos Piraeus BC Facebook

Lõppenud hooajal Kreeka esiliigaklubi Ethnikose põhiturniiril viiendale kohale aidanud Rait-Riivo Laane tõusis tänavu mängujuhina oma tiimi mootoriks.

25-aastane tagamees sai klubi ainsa võõrmängijana kirja 33 kohtumist ning kogus keskmiselt 32,2 minutit, 13,4 punkti, 5,1 resultatiivset söötu, 3,2 lauapalli ja 1,4 vaheltlõiget mängus.

Põhiturniiril 17 mängu võitnud ja 13 kaotanud Ethnikos tõusis viiendale kohale hooaja teise poolega, kui klubi etteotsa asus juba tänavu kolmas peatreener. Play-offis Kreeka kõrgliigakoha peale mängides kaotas klubi lõpuks 2-3 Holargosele (25-5).

Korvpall24.ee võttis Laanega ühendust ning palus mehel oma aasta lühidalt kokku võtta ning vaadata ette juba ka suvel toimuvale. Seejuures on hea tõdeda, et taas on Laane esindatud ka rahvuskoondise juures.

Kuidas lõppenud play-off seeria kokku võtad? Tegite asja küll põnevaks, kuid otsustav mäng läks numbriliselt kindlalt ära. Kas kokkuvõttes jäid rahule?

Võime rahule jääda küll play-offiga, õigemini sellega, et üldse jõudsime nii kaugele. Jaanuaris olime veel liigast väljalangemise kursil, aga uue treeneriga tulid uued tuuled ja teine poolaasta oli võimas. Play-offis suutsime kodumängu ära võtta, võõrsil mängudes oli meil väga raske, vastased panid kohe tempo peale ja meie jäime pehmeks ning ei suutnud lauda kontrollida. Selge see, et tasemevahe oli. Viimases kahes mängus meie põhi keskmängija ei mänginud vigastuse tõttu ja see tegi olukorra veel keerulisemaks.

Olid tänavusel hooajal statistika järgi Ethnikose kindel põhimees ja liider, kuidas oma isikliku panusega rahule jäid?

Sel hooajal kolme erineva peatreeneri käe all mängimine ja kohanemine oli keeruline. Aga võib öelda, et tänavusel hooajal toetuti minule rohkem kui eelmisel hooajal, palli jagus rohkem ning suutsin need olukorrad ilusti ära lahendada.

Kuidas on ainsa välismaalasena mängujuhina väljakul kantseldada eeldatavalt kuumaverelisi kreeklasi?

Eks nendega natukene keeruline on, aga mind nad usaldasid ja sellega probleeme ei olnud. Pigem oli neil vahel enda deemonitega sisevõitlused. Aga üldjoontes, eriti teine poolaasta, oli meil asi kontrolli all. Mängijad said kokku 2 tehnilist kogu hooaja peale, treeneritepingil läks see arv kindlasti kahekohaliseks.

Kas klubis oled treeneritega hooaja ka kokku võtnud? Kuidas Sinuga rahule jäädi?

Otseselt ei ole treeneritega sellest rääkinud, aga ma arvan, kui nad ei oleks rahul olnud, siis ma ei oleks hooaja lõpuni siin olnud. Sama ka klubijuhtkonna kohta, et ilmselt oleks mulle juba varem lennupiletid ostetud, kui poleks rahul oldud.

Mis plaanid suveks? Kui kaua puhkad ning milline Su puhkus tavaliselt välja näeb?

Suvised plaanid on hetkel koondisega seotud, väga lühike hingetõmbeaeg jääb enne koondist. Tuleb see lühike aeg maksimaalselt hästi ära kasutada.

Kas Ethnikoses oli juttu ka võimalikust jätkamisest või on mingeid teisi võimalusi silmapiiril?

Ethnikosega sai leping läbi ja uue hooaja suhtes on kõik lahtine.

scroll to top