fbpx
Close

Rakvere Tarvas toob meeskonda kümnenditaguse Läti koondise parima skoorija

-Rihards Kuksiks 2011. aasta EM-finaalturniiril | Foto: Siim Semiskar

-Rihards Kuksiks 2011. aasta EM-finaalturniiril | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarva korvpallimeeskond teatas teisipäeval, et tiimiga liitub endine Läti koondislane ja väga kõvades liigades pallinud 32-aastane tagamees/väike äär Rihards Kuksiks.

Korvpallihariduse suuresti ookeani taga saanud 198 cm pikkune Kuksiks siirdus juba keskkooliealisena Floridas asuvasse akadeemiasse ning aastatel 2007-11 pallis USA üliõpilasliigas NCAA Arizona State’i korvpallimeeskonnas.

Euroopa karjääri alustas Riias sündinud pallur Hispaania tippklubist Valencia ning on alates hooajast 2011/12 vahetanud klubi umbes paarikümnel korral.

Teiste seas on Kuksiksi CV-s kirjas eestlastele hästi tuttavad tiimid nagu Saraatovi Avtodor, Nižni Novgorod, Varese, Pesaro, Riia VEF, Ventspils ja Liepaja.

Viimati pallis Kuksiks leedukate Panevežyse Lietkabelises, kus tõi 12 mängu jooksul keskmiselt 16,5 minutiga 5,3 punkti (tabades viskeid 42,2%), lisaks võttis mees keskmiselt 2,5 lauda ja andis 1 resultatiivse söödu mängus.

Kuksiks on suurepäraseid esitusi teinud ka Läti rahvuskoondise eest, kui aastal 2010 oli ta Läti koondise kaheksa kohtumise peale tiimi kõige resultatiivseim mängija keskmiselt 13,3 punktiga. 2011. aasta EM-finaalturniiril tõusis Kuksiks keskmiselt 16 punktiga samuti Läti koondise edukaimaks.

Head korvpalli sõbrad, meil on teile hea uudis, meiega on liitunud uus suure kogemuste pagasiga mängumees Rihards…

Posted by Rakvere Tarvas on Esmaspäev, 25. jaanuar 2021

scroll to top