fbpx
Close

Mikk Jurkatamm siirdub Itaaliasse Lamborghini hällipaika endise kalevlase tagaliinipartneriks

Avatar
-Mikk Jurkatamm | Foto: Benedetto XIV Cento Facebook

Pikalt ilma klubita olnud Eesti korvpallikoondise noorema generatsiooni tagamees Mikk Jurkatamm liitus Itaalia tugevuselt teise liiga ehk Serie A2 tiimiga Cento Benedetto XIV.

Hooaja alguses ka Eesti esindusklubi BC Kalev/Cramoga trenni teinud Jurkatamm on Itaalias mänginud 15-aastasest alates, kuid tänavuse hooaja alguses oli plaanis teha täielik kannapööre ja siirduda ookeani taha Western Kentucky ülikooli. See minek teoks aga ei saanud ning nüüd on Jurkatamm tagasi enda jaoks tuttavas keskkonnas.

Jurkatamm alustas Itaalias kuulsa Bologna Virtuse noortesüsteemis ja tegi debüüdi ka Bologna esindustiimis. Sealt edasi siirdus ta aste madalamale ehk Serie A2 tiimi Ravenna Basket, kus eelmisel hooajal kogus 24 kohtumisega keskmiselt 18,2 minutit, 4,8 punkti, 2,3 lauapalli ja 1 korvisöödu.

Itaalia põhjaosas asuv Cento on veidi enam kui 35 000 elanikuga väikelinn, mis on kuulsa sportautotootja Lamborghini asutaja Ferruccio Lamborghini sünnipaigaks ning Serie A2 tasemel on tänavu seni kogutud 4 võitu ja 6 kaotust. Sellega ollakse B-grupis jagamas just Jurkatamme varasema klubi Ravennaga 8.-9. kohta.

Kuigi Itaalia esiliigas on kahe välismaalase piir, siis saab Jurkatammest tinglikult juba viies võõramaalane klubis. Aga nii temal kui ka 21-aastasel serblasel Danilo Petrovicil ja 31-aastasel kuubalasel Yankiel Morenol on lisaks ka Itaalia pass.

Välismängijatena lähevad kirja ameeriklased Brandon Sherrod ja mullusel hooajal episoodilise ülesastumise ka Kalev/Cramos teinud 27-aastane tagamees Tekele Cotton. Mullu märtsi alguses ehk vahetult enne koroonaviiruse poolt tingitud korvpallihooaja katkestamist Kaleviga liitunud Cotton on tänavu keskmiselt 17 punktiga olnud seni ka Cento resultatiivseim.

Jurkatamm on klubi sotsiaalmeedias avaldatud postituse kohaselt juba läbinud meditsiinilise kontrolli ja osaleb meeskonna treeningutel. 20-aastane eestlane võib debüüdi teha Cento selle nädalavahetuse kohtumises lähirivaali Chieti (4-7) vastu.

Jälgides tiimi fännide reakstioone Facebookis, siis tundub, et noore eestlase liitumisega ollakse rahul. Üks klubi fänn kommenteeris lausa, et tegemist on “suure ostuga”.

La Benedetto XIV annuncia il tesseramento di Mikk Jurkatamm, guardia estone di formazione italiana.
Classe 2000, altezza…

Posted by Benedetto XIV Cento on Teisipäev, 26. jaanuar 2021

scroll to top
Inline
Inline