fbpx
Close

Mikk Jurkatamm: ülikooli minnes on kõige suurem kaotus see, et ei saa Eesti koondist esindada

Avatar
-Mikk Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

Nädala alguses tuli läbi Eurohopes portaali Twitteri konto avalikuks info, et tänavu Eesti korvpallikoondises debüteerinud tagamees Mikk Jurkatamm siirdub USA üliõpilasliigasse Western Kentucky kolledžisse. 20-aastane ja 195 cm pikkune pikalt Itaalias pallinud noormees kinnitas Korvpall24.ee portaalile info õigsust ning rääkis veidi ülemineku tagamaadest.

“See info vastab tõele küll, aga pean minekut veel veidi ootama. Hetkel on asi USA viisa taga kinni. Kõik oleneb, kui kiiresti see mulle väljastatakse,” selgitas mullu Itaalia esiliigas Ravenna Basketis viskava tagamehe rollis pallinud Jurkatamm.

Hooaja alguses ka Eesti esindusklubi BC Kalev/Cramoga trenni teinud Jurkatamm on Itaalias mänginud 15-aastasest alates, kuid nüüd teeb täieliku kannapöörde. “Võimalusi oli igal pool. Euroopas, Eestis ja Ameerikas. Aga teatud põhjustel tundus Ameerika praegusel hetkel kõige parem variant.”

Vanema venna Taavi jälgedes ookeani taha siirduv Jurkatamm täpsustas: “Juba suve keskel oli üks ülikool minust huvitatud, aga siis ei arvanud veel, et tahan Ameerikasse minna. Kuna suve lõpus tuli uudis, et Itaaliasse ma sel aastal ei saa ja samal ajal oli Western Kentucky minust huvitatud, siis otsustasin nende kasuks.”

USA-sse siirdumine tähendab tõenäoliselt, et Jurkatamm ei saa mitmeid aastaid Eesti koondisele appi tulla. “Ülikooli minnes ongi kõige suurem kaotus see, et ei saa Eesti koondist esindada. Kui ma muidugi üldse kutse saaksin. Sinna juurde käivad ka mitmed teised aspektid, mis võivad minu karjääri mõjutada. Mõtlesin selle peale palju ja olen valmis selle riski võtma. Kui suudan Ameerikas head mängu näidata, siis võin tulevikus ka midagi saavutada. Kuid selle peale ma oma pead praegu veel ei vaeva.”

Itaalia asemel ookeani taha siirdumise soov tuli üllatusena isegi Jurkatamme lähedastele: “Eks see on olnud raske otsus paljude sportlaste jaoks. Eriti sellel keerulisel perioodil. Rääkisin paljude korvpalliinimestega ja tuli nii positiivset kui ka negatiivset tagasisidet. Algusest peale, kui Itaaliasse läksin, ei osanud arvata, et tahaks USA ülikooli minna ja eriti suure üllatusena tuli see mu perele.”

Eestis olles teeb Jurkatamm trenni ka Sixten Tomingasega, kes mitmeid meie noorkorvpallureid ookeani taha aidanud on. Tema teadmised kuluvad USA kolledžiliigasse siirdumisel kindlasti ära, kuid mingit imerelva pole: “Teen tõesti Sixteniga praegu trenni, aga millelegi erilisele ma ei keskendu. Proovime USA-sse minekuks nii palju valmistuda kui võimalik. Et sinna minnes poleks kops esimestel minutitel koos ja käed põlvedel.”

Lõpetuseks uurisime Jurkatammelt, millal ta võiks asjade positiivsel kulgemisel ookeani taha kohale jõuda? “Kuna esimesed mängud pidid olema 25. novembril, siis oleks hea kui nädal või kaks enne seda pääseks kohale,” vastas mängumees.

scroll to top
Inline
Inline