Ravenna võiduseeria sai jätku, Treier panustas kahekohalise punktisumma

-Kaspar Treier | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Nädalavahetusel peetud Itaalia esiliiga (Serie A2) 17. vooru mängudes said võidulisa nii Ravenna Orasi kui Forli 2.015. Old Wild West Gir.EST alagrupi liider Ravenna alistas võõrsil kindlalt 85:67 (18:13, 21:15, 30:19, 16:20) Juvecaserta, tabelis teiseks tõusnud Forli võitis koduväljakul 80:74 (19:20, 17:15, 23:22, 21:17) Udine meeskonda.

Ravenna (13-3) jäi Juvecaserta (8-8) vastu 2:7 taha, kuid võitis avaveerandaja 18:13. Teise mänguperioodi avas korviga Kaspar Treier, lisades järgmisel rünnakul eduka 2+1 soorituse, millega aitas kaasa Ravenna 13:0 spurdile. Poolajaks 11-punktilise eduseisu sisse mänginud külalised tulid pikemalt vaheajalt veelgi suurema isuga, duubeldades kolmanda veerandaja jooksul seniseid edunumbreid. Viimasel neljandikul ei suutnud kodumeeskond mängu põnevust tuua ning Ravenna sai tähistada üheksandat järjestikust võitu.

Kaspar Treier jõudis taas kahekohalise punktisummani, kogudes 19 minutiga 10 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 1/6, vabavisked 1/1), 3 lauapalli, 3 korvisöötu, ühe vaheltlõike ning pallikaotuse. Mikk Jurkatamm sai mänguaega 23 minutit, mille jooksul tõi 3 punkti (kolmesed 1/4), hankis 3 lauapalli ning tegi 4 isiklikku viga. Ravenna edukaim korvikütt Charles Thomas viskas 20 silma. Juvecaserta ridades tegi Marco Giuri (21 punkti ja 12 lauapalli) kaksikduubli.

Forli (10-6) pidi tabeli keskmiku Udine (9-7) vastu rohkem vaeva nägema, kui tasavägiselt kulgenud kohtumise saatus jäi lõpuminutitele. Viigiseisul 74:74 tegi otsustava 2+1 rünnaku Jacopo Giachetti, millele lisas Udine pallikaotuse järel 18 sekundit enne lõpuvilet veel ühe korvi (79:74). Võrdse kohtumise protollist jääb enim silma kahe meeskonna vaheltlõigete ja pallikaotuste suhe (Forli 13:11, Udine 1:19).

Forli tulemuslikeimaks kerkisid Jacopo Giachetti ja Pierpaolo Marini 18 punktiga, Kaspar Kitsing vaatas kohtumist varumängijate pingilt. Gerald Beverly tõi Udine kasuks üleplatsimehena 23 punkti ja 11 lauapalli.

Ravenna (14-3) ja Forli (11-6) on 17. vooru järel alagrupi kaks esimest. Kolmapäeval, 15. jaanuaril, kohtub Forli võõrsil Milanoga (8-9), päev hiljem võtab Ravenna kodus vastu Piacenza (9-8) meeskonna.