fbpx
Close

Riismaa aitas Pistoia võidule kahe Eesti koondislase endise koduklubi üle

Avatar
-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas ehk Serie A2-s olid pühapäeval võistlustules kolm klubi, kelle ridadesse kuuluvad Eesti korvpallurid.

Eestlastest sai ainsana võidurõõmu tunda Joonas Riismaa, kelle koduklubi Pistoia Basket alistas võõrsil 74:72 eelmisel hooajal Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme tööandjaks olnud Ravenna.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Riismaa pääses platsile 14 minutiks, mille jooksul tõi 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1) ja hankis ühe lauapalli. Lisaks kogunes eestlase arvele kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Hugo Erkmaa koduklubi Trapani kohtus võõrsil Orzinuovi meeskonnaga, kellele kaotati 71:78.

Pingilt sekkunud ning 20 minutit mänginud Erkmaa viskas seitse punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), võttis kaks lauapalli ja andis sama palju resultatiivseid sööte. Negatiivse poole pealt kaotas eestlane neljal korral palli.

Kaotuse sai kirja ka Arnold Miti leivaisa Chieti Basket 1974, kes jäi kodusaalis 66:75 alla Ferrara korvpalliklubile. Mitt väljakule ei pääsenud.

Chietil on punases alagrupis kolm võitu ja neli kaotust, mis annab võiduprotsendi alusel kaheksanda koha. Samas grupis mängiv Pistoia asub kahe võidu ja viie kaotusega 10. kohal. Trapani on kolme võidu ja kuue kaotusega rohelises alagrupis 11. positsioonil.

scroll to top
Inline
Inline