Raieste pääses Baskonia võidumängus platsile, Fuenlabrada pidi tunnistama Barcelona kindlat paremust

-Sander Raieste | Foto: Saski Baskonia Twitter

Hispaania meistriliiga 18. mängudevoorus olid võistlustules mõlema eestlase koduklubid.

Sander Raieste ja Baskonia said koduväljakul suure võidu, kui numbritega 84:67 (18:23, 24:14, 19:16, 23:14) alistati Andorra Morabanc.

21-aastane Raieste usaldati mängu viimasel veerandil ning 1,5 minutiga sai eestlane statistikasse kirja ühe lauapalli, resultatiivse söödu ja vaheltlõike.

Baskonia parimatena tõid Youssoupha Fall 17, Rokas Giedraitis 16 ja Pierria Henry 15 punkti. Andorra kasuks viskas ainsana kahekohalise punktisumma Jeremy Senglin, kes oli 20 silmaga ka kohtumise parim korvikütt.

Hispaania kõrgliigas peab 13 võidu ja nelja kaotusega neljandat kohta hoidev Baskonia järgmise mängu 10. jaanuaril, kui külla sõidetakse play-off  kohast kinni hoidvale Malaga Unicajale (9-8).

Siim-Sander Vene koduklubi Fuenlabrada võttis täna koduväljakul vastu Barcelona, kuid pidi tunnistama liigatabelis teist kohta hoidva Hispaania suurklubi kindlat 83:67 (16:15, 14:12, 33:20, 20:20) paremust.

Möödunud aasta eelviimasel päeval teatas Fuenlabrada sotsiaalmeedias, et Vene sai parema jala hüppeliigesele kolmanda kategooria venituse, mis hoiab eestlase minimaalselt poolteist kuud väljakult eemal. 30-aastane ja 203 cm pikkuse Eesti koondise kapten on 12 kohtumises toonud keskmiselt 20,6 minutiga 6 punkti, 2,3 lauapalli ning andnud ühe resultatiivse söödu.

Tänases kohtumises olid eestlase koduklubi poolelt edukaimad võistkonna kapten Christian Eyenga 17 ja Melo Trimble 12 silmaga. Barcelona võitu panustasid enim Cory Higgins ja Nick Calathes, kes tõid vastavalt 19 ning 15 punkti.

Hispaania meistriliiga turniiritabelis 16. kohal olev Fuenlabrada (5-12) kohtub järgmise vooru mängus, mis peetakse 9. jaanuaril 11. positsiooni hoidva Andorra Morabanciga (7-8).