Riismaa ei suutnud Montalet võiduni vedada, Livornolt omapärane punktirekord

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia madalamate liigade (Serie B ja C) möödunud mänguvoorus eestlaste koduklubid võiduni ei jõudnud. Kõige lähemale jõudis neist Joonas Riismaa leivaisa Montale, kes kaotas tabeli lõppu kuuluvale Valdarnole 59:61 (11:17, 18:13, 10:21, 20:10). Harvanähtava esitusega sai hakkama Livorno Don Bosco, kes viskas divisjoni liidri vastu vaid 32 punkti.

Montale (7-11) ja Valdarno (3-14) vahelises vastasseisus ei suutnud tabelis kõrgemal paiknev kodumeeskond enda paremust maksma panna. Võrdselt kulgenud avapoolaja järel jäid väljakuperemehed otsustava kümne minuti eel 12-punktilisse kaotusseisu ning hoolimata tugevast lõpuspurdist ei õnnestunud neil kohtumist enda kasuks pöörata. Napis kaotuses on oma roll ka vabavisetel, mida Montale tabas vaid 50%-lise kindlusega (7/14).

Joonas Riismaa jõudis 38 mänguminutiga tõusta üleplatsimeheks nii punktide, lauapallide, kolmeste kui paraku ka pallikaotuste osas. Toscana divisjoni resultatiivseim mängija kogus 17 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 5/11, vabavisked 0/2), 8 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 7 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Valdarno tulemuslikeim oli Mirko Brandini 16 silmaga.

Livorno (3-14) suutis divisjoni liidri Chiusi (13-4) vastu kodus avaveerandaja võita, ent viskas ülejäänud kolme mänguperioodi jooksul vaid 17 punkti ning püstitas numbritega 32:62 (15:14, 4:14, 6:19, 7:15) omalaadse antirekordi. Eelnevalt hoidsid hooaja madalaima punktiskoori rekordit (45) nii Altopascio kui Montale. Livorno tabas väljakult iga kuuenda viske (9/56 ehk 16%) ning oli hädas ka vabavisetega (12/26 ehk 46%), mis päädis haruldase olukorraga, kus meeskonna kontosse kogunes rohkem lauapalle (39) kui punkte (32).

Kirill Koršunov viskas 33 minutiga 7 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 0/6, vabavisked 3/6), millest aga piisas, et tõusta meeskonna resultatiivseimaks. Eesti noortekoondislane kogus ka 2 lauapalli, ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga. Gregor Kuuba saagiks jäi 31 minuti jooksul 3 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/1, vabavisked 1/3), kaks lauapalli, üks pallikaotus ning 3 viga. Chiusi üks liider Borko Kuvekalovic tõi võitjaile 18 silma.

Montale asub Toscana nimelises divisjonis 7 võidu ja 12 kaotusega 12. kohal, Livorno paikneb 3 võidu ja 15 kaotusega 14. positsioonil.

Taseme võrra kõrgemas liigas (Serie B) jäi Soresina Gilbertina võõrsil (4-17) 60:85 (13:25, 9:19, 19:25, 19:16) alla B-alagrupi liidrite hulka kuuluvale San Vendemianole (17-4). Esimese viie minutiga 2:15 kaotusseisu jäänud külalismeeskond kaotas poolaja 22:44 ning võttis lohutusauhinnaks vaid neljanda veerandaja võidu. Protokollist jääb silma suur erinevus kaugvisete tabavuses – San Vendemiano 13/30 vs Soresina 2/21.

Arnold Mitt alustas algviisikus, ent sai 12 minutiga kirja ühe vabaviskepunkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), ühe vaheltlõike, kolm pallikaotust ning ühe isikliku vea. Ilma ühe liidri Davide Toffalita mänginud Soresina suurimaks punktitoojaks tõusis Mladen Dmitrovic 14 silmaga. Kodumeeskonna kasuks tõi Giordano Durante 17 punkti.

Soresina (4-18) jätkab 22. vooru järel B-alagrupis viimasena ning kohtub järgmises voorus laupäeval, 22. veebruaril, Mestrega (11-11).