Riismaa ja Koršunov jätkavad Itaalias täiseduga, 26 punkti visanud Kitsing alistas Petersoni

-Kaspar Kitsing | Foto: Daniele Lenzi

Eesti noortekoondislased Joonas Riismaa ja Kirill Koršunov jätkavad Itaalia U18 vanuseklassi meistrivõistluste kõrgeimas divisjonis täiseduga, Kaspar Kitsingu koduklubi alistas kindlalt Mait Petersoni oma.

Riismaa võistkond Pistoia Basket võõrustas esmaspäevases kohtumises Latina NBT noortemeeskonda. Avapoolaja mõlemad veerandid 27:8 võitnud Pistoia jaoks oli teine poolaeg vaid vormistamise küsimus ja kohtumine lõpetati suureskoorilise 97:41 (27:8, 27:8, 21:10, 22:15) võiduga. 16-aastane Eesti ääremängija panustas võidumängus 5 punkti. Pistoia jätkab U18 liigat täiseduga, olles võitnud kõik viis seni peetud kohtumist.

Koršunovi koduklubi Livorno Don Bosco kohtus teisipäeval kodusaalis Latina Basketiga. Avapoolaja 33:28 võitnud Livorno kaotas kolmanda perioodi 12:19 ning jäi viimase neljandiku eel 2-punktilisse kaotusseisu. Otsustaval viimasel veerandil suutis Eesti ääremängija klubi mängu tagasi tulla ja teenis napi 64:62 (16:12, 17:16, 12:19, 19:15) võidu. Taaskord Livorno resultatiivseimaks tõusnud Koršunov viskas meeskonna võidumängus 17 punkti. Pistoiaga ühes alagrupis mängival Livornol on nüüd samuti kirjas viis järjestikust võitu.

Kitsingu koduklubi Trento Aquila Basket võõrustas kolmapäeval peetud kohtumises Petersoni võistkonda Bologna Virtust. Kodumeeskond haaras kohe initsiatiivi ja võitis avaveerandi 23:18 ning juhtis poolajaks 59:34. Petersoni koduklubi ei suutnud teisel poolajal kaotusseisust välja tulla ja Trento võitis kohtumise kindlalt 110:67 (23:18, 36:16, 30:20, 21:13). Üleplatsimeheks kerkinud Kitsing viskas koduklubi võidumängus 26 punkti, Peterson sai kirja 7 silma. Trentol on nüüd turniiritabelis kirjas kolm võitu ja üks kaotus, Bologna jätkab kahe võidu ja samuti ühe kaotusega.