Riismaa klubi tegi viimasel veerandil võimsa spurdi, kuid tabeli teisest jagu ei saanud

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket pidi Itaalia esiliigas vastu võtma kaotuse, kui võõrsil jäädi 64:79 alla tabelis teisel kohal paiknevale Napoli Basketile.

Pistoia oli poolajaks taga 29:38 ja kolmanda veerandi järel juba 42:60. Viimast veerandit alustas Pistoia 14:0 spurdiga ja jõudis viis minutit enne lõpusireeni nelja punkti kaugusele (56:60), kuid enamaks polnud meeskond suuteline.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Riismaa pääses platsile 11 minutiks ning tõi selle ajaga kolm punkti. Eestlane tabas ainsa teele saadetud kaugviske, kuid eksis ühel lähiviskel. Lisaks kogunes tema arvele üks lauapall ja kolm isiklikku viga.

Pistoia parimad skooritegijad olid ameeriklased Tre’shaun Fletcher ja DeShawn Sims, kes tõid kumbki 16 punkti. Napoli resultatiivseim oli itaallane Pierpaolo Marini 19 punktiga.

Pistoia jaoks oli tegu kolmanda järjestikuse kaotusega. Kokku on sel hooajal saadud seitse võitu ja kaheksa kaotust, mis annab neile punases alagrupis 13 meeskonna konkurentsis kuuenda koha. Kahel eelmisel hooajal Hugo Erkmaa koduklubiks olnud Napoli jätkab 13 võidu ja kolme kaotusega teisel positsioonil.