Riismaa oli Serie A noorteturniiri avamängus üleplatsimees, kuid Pistoia kaotas

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Bolognas peetakse sel nädalal Itaalia kõrgliiga ehk Serie A „Next Gen Cup” noorteturniiri C-alagrupi kohtumised. Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond pidi avamängus vastu võtma kaotuse, jäädes 55:59 alla Reggiana eakaaslastele.

Esimene veerand jäi viiki 17:17, kuid teise võitis Pistoia 16:11 ja juhtis poolajaks 33:28. Kolmas veerandaeg kujunes aga eelnevale risti vastupidiseks ning enne viimast kümmet minutit oli seis taaskord viigis 44:44. Paraku kuulus mängu lõpp vastastele.

Algviisikus alustanud Riismaa viibis väljakul 32 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 20 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 1/9, vabavisked 5/6), võttis 7 lauapalli (sh 3 ründelauast), andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 4 vaheltlõiget. Eestlase arvele kogunes ka 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Võitjate resultatiivseim oli 14 punkti visanud Ibrahima Cham.

Turniiri võõrustaja Bologna Virtus jäi avamängus 72:73 alla Sassari Dinamole. Kaotajate ridades palliv Mait Peterson võistkonna koosseisu ei kuulunud.

Lisaks nimetatud meeskondadele kuulub viieliikmelisse C-alagruppi veel Brescia Leonessa. Alagrupi kaks paremat pääsevad veebruaris toimuvale finaalturniirile.