Riismaa viskas kaotusmängus ligi pooled Montale punktidest

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Kui Itaalia esiliiga möödunud nädalavahetus oli eestlaste koduklubidele edukas, siis madalamates liigades (Serie B ja C) jäid meie korvpalluritel võidupunktid võtmata. Hoolimata kaotusest tegi taaskord suurepärase esituse Joonas Riismaa, kes püsib endiselt Toscana divisjoni skoorikuningana.

Montale (7-9) oli kodusaalis lähedal tabeli tipus asuva Chiusi San Giobbe Basketi (11-4) alistamisele. Poolaja 31:33 kaotanud kodumeeskond suutis enne otsustavat veerandaega kohtumise  seisu viigistada, ent lõpuminutitel jäädi siiski 65:70 (19:16, 12:17, 21:19, 13:18) alla. Montale kaotuse põhjust ei tasu kaugelt otsida, nimelt tabas meeskond kodusaalis vabaviskeid vaid 22%-liselt (4/18), kusjuures kaugviskeid suudeti visata ligi kaks korda paremini (9/20 ehk 45%).

Joonas Riismaa langes kohtumise lõpus küll vigadega välja, kuid suutis siiski 35 minuti jooksul kirja saada hooaja seitsmenda 30+ punkti mängu. Tänavuse hooaja kõrgeimad 6 kaugviset tabanud Riismaa arvele jäi 31 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 6/9, vabavisked 3/6), 6 lauapalli, 2 korvisöötu ja 2 pallikaotust. Chiusi meeskonda vedasid horvaat Matej Radunic 25 ning serblane Borko Kuvekalovic 20 silmaga.

Kahe eestlasega mehitatud Livorno Don Bosco (3-12) jäi võõrsil kindlalt 64:87 (24:23, 12:20, 11:23, 17:21) alla tabeli keskmikule Valdisieve`le (7-9). Avaveerandaja punktiga võitnud Livorno kaotas järgmised kaks mänguperioodi tulemusega 23:43 ning minetas enne otsustavat kümmet minutit kohtumise saatust muuta. Protokollist jääb enim silma kahe meeskonna erinevus kaugvisete tabamisel – Valdisieve`i 13/28 vs Livorno 2/16.

Hooajal teist korda kahekohalise punktisummani jõudnud Gregor Kuuba tõi vahetusmängijana 26 minutiga 13 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 1/4, vabavisked 4/6) ja 3 lauapalli. Noormehe kontosse kirjutati ka üks pallikaotus ning 3 isiklikku viga. Eelmisel nädalal platsile naasnud Kirill Koršunov lisas algviisiklasena ligi 25 mänguminutiga 10 silma (kahesed 2/4, kolmesed 1/3, vabavisked 3/4), 2 lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ning kolm isiklikku viga. Niccolo Mencherini viskas Livorno parimana 19 punkti, Tommaso Niccoli tõi võitjaile 18 silma.

Montale (7-10) asub tabelis 11. real, ühe kohtumise vähem pidanud Livorno (3-13) on alagrupis 13. positsioonil.

Aste kõrgemal (Serie B) tuli Soresinal (4-15) vastu võtta 63:78 (10:17, 24:17, 11:19, 18:25) kaotus Vigevano (10-9) meeskonnalt. Viigiliselt lõppenud avapoolaja järel pani kodumeeskond teisel poolajal käiku juurde. Neljanda veerandaja alguses sooritatud 13:2 vahespurt ei jätnud kohtumise võitja osas enam kahtlust.

Ygor Biordi eemaloleku tõttu taas algviisikusse edutatud Arnold Mitt sai 15 minuti jooksul kirja 2 punkti (kahesed 1/1, vabavisked 0/2), 2 lauapalli, 3 pallikaotust ning 4 isiklikku viga. Kõik neli kaugviset tabanud Filippo Guerra viskas üleplatsimehena 18 punkti. Vigevano resultatiivseim oli Giacomo Dell´agnello 17 punktiga.

Soresina (4-16) jagab alagrupis koos Varesega viimast kohta.