fbpx
Close

Välistreener jagas Delta MiniCamps’il noorkorvpalluritele mängutarkusi

-Delta Minicamps | Foto: Maanus Kullamaa

-Delta Minicamps | Foto: Maanus Kullamaa

Delta Basketball koostöös Strength N Motion’i (Texas, USA) treeneritega andis juba teistkordselt meie noorkorvpalluritele võimaluse oma ründemänguoskusi lihvida. Laupäeval, 1. veebruaril Tartus Variku spordihoones toimunud Delta MiniCamps tõi kokku 50 motiveeritud mängijat nii Tartust kui kaugemaltki. Treeninguid juhendas ja oma korvpallitarkust jagas maailma parimate korvpallurite keskel üles kasvanud George “Gee” Gervin Jr.

NBA tähe George “The Iceman” Gervin’i poeg Gee on läbi ja lõhki USA korvpallikultuuri esindaja. Tänu rahvusvahelisele korvpallimängu kogemusele on tal õnnestunud aga erinevaid lähenemisi kogeda ja neid vahetult tundma õppida. “Mul on olnud võimalus näha kõrvalt ja küsida nõu maailma parimatelt korvpalluritelt ja treeneritelt. Tänu Eestis tekkinud lahedale koostööle saan oma kogemust edasi jagada kõikidele siinsetele noormängijatele ja ka nende treeneritele,” toob Gee pressiteates välja.

Möödunud aasta lõpus toimunud esimesed treeningkogunemised andsid korraldustiimile vajalikud suunised n-ö minilaagrite kontseptsiooniga edasi liikumiseks. Delta Basketball peatreener Esko Tõnisson: “Hea oli näha, et esimene kokkusaamine läks lastele korda ja saime head tagasiside nii lastelt, vanematelt kui ka treeneritelt. Teisel treeningkogunemisel oli juba elevust ja aktiivsust Delta MiniCamps’i ümber rohkem ning seda näitas ka osalejate arv. Oleme antud projektiga alles alguses – ideid on treeningute täiustamiseks ning uute kogunemispaikade osas laual juba mitmeid. Meile innustavaks oli näha erinevatest klubidest usinaid lapsi Delta MiniCamps’il osalemas. Päeva lõpuks ajame kõik ühte korvpalli asja.”

Delta MiniCamps’idel on seni osalenud noormängijaid järgmistest korvpalliklubidest- ja koolidest: Delta Basketball, Tartu Ülikooli Korvpallikool, Tartu Palliklubi, Parksepa SK, Rakvere SK/Tarvas, Reinar Halliku KK ja SK Nord.

Teine ettevõtmise eestvedaja Mario Luik peab väga oluliseks noorte tahet ja julgust end proovile panna. “Eriti vägev oli jälgida U13 treeningrühmas osalenuid, keda oli kokku ligemale 30. Kõigil noortel silmad särasid, trenni tehti suure õhinaga ning Gee’d kuulati tähelepanelikult. Meie jaoks on oluline pakkuda noortele head emotsiooni, mille pealt jätkaksid nad oma püüdlusi mitmekülgselt areneda nii korvpallurina kui ka isiksusena,” rõhutab endine noortekoondiste ja ka Eesti kõrgliiga tasemel mänginud Luik.

Delta MiniCamps fookuses on tõsta eelkõige mängijate ründemängu meisterlikkust – aidata kaasa enesekindluse saavutamisele, põrgatustehnika paranemisele ja selle täiustamisele ning kiiremate ja edukamate otsuste tegemisele. Treeningkogunemistele oodatakse korvpallipoisse ja -tüdrukuid vanuses 11- kuni 18-aastat. Vanusegruppide sees pannakse poisid ja tüdrukud ka koos treenima.

Delta Basketball on Tartu maakonnas tegutsev korvpallikool, kuhu kuulub tänaseks rohkem kui 150 noorkorvpallurit. SnM on USA’s tegutsev korvpalliakadeemia, mis aitab andekaid noormängijaid nende talendi lihvimisel löömaks läbi igal tasemel korvpalliliigades (sh USA ülikoolikorvpall, Euroliiga, NBA). Dr. Dish korvpalli viskemasinaid tutvustab ja toob Eestisse Spordiareenid OÜ.

Vaata pildigaleriid kogunemisest SIIT.

scroll to top