Pehka kordas punktirekordit, Tederi koduvõistkond teenis juba 25. võidu järjest

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis mängiva Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans sai läinud öösel valusa kaotuse, kui jäi kodusaalis 94:97 alla East-West Phantomsile.

Avapoolaeg võideti küll 24 punktiga, ent järgmise 20 minuti jooksul visati vastaste 62 silma vastu vaid 35.

Algviisikus alustanud Pehka viibis väljakul 32 minutit, mille jooksul viskas üleplatsimehena 25 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 4/9, vabavisked 5/8), võttis 3 lauapalli, andis meeskonna parimana 6 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 6 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

25 punkti on tema ülikoolikarjääri rekordi kordamine. Pehka esimesest hooajast USA-s saab lähemalt lugeda täna avaldatud intervjuus.

Eestlase kodumeeskond on senisest 21 mängust võitnud vaid neli. Oma konverentsis asutakse kolme võidu ja 13 kaotusega 15. ehk viimasel kohal.

Hoopis paremini läks Johanna Eliise Tederi koduvõistkonnal South Plains Lady Texansil, kes sai NJCAA kõrgeimas divisjonis võõrsil kindla 86:51 võidu Western Texas Lady Westernersi üle. Avaveerandi järel juhtis South Plains 18:10, poolajaks 33:20 ja enne viimast neljandikku 54:33.

Algviisikus platsile pääsenud eestlanna arvele kogunes 32 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/6, vabavisked 2/2), 4 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

NJCAA kõrgeima divisjoni edetabelis esikohal paiknev South Plains on võitnud kõik 25 sel hooajal peetud mängu, konverentsisiseselt on võidetud üheksa kohtumist.