Riismaa viskas võidumängus 10 punkti, algkoosseisus alustanud Erkmaale napp kaotus

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel olid võistlustules Itaalia Serie B ja C liigas mängivate eestlaste koduklubid. Arnold Mitti koduklubi Rossella Virtus (2-4) ja aste madalamas liigas mängiv Joonas Riismaa meeskond AXA Montale (3-3) said kirja võidupunktid. Napoli Basketi (3-4) algkoosseisu kuulunud Hugo Erkmaa ning Kirill Koršunovi koduklubi Livorno Don Bosco (4-2) pidid tunnistama vastaste paremust.

B liigas mängiv Napoli pidi kodus tunnistama Broker Roma klubi nappi 73:69 (21:20, 16:13, 15:10, 21:26) paremust. Algkoosseisu kuulunud Erkmaa sai mänguaeg 17 minutit ning tõi selle ajaga 3 punkti (kahesed 1/3, vabavisked 1/2) , võttis 4 lauapalli ja tegi 2 viga. Napoli poolelt viskasid Francesco Guarino ja Nemanja Dincic 16 silma. Võitjate poolel säras 23 punktiga Giovanni Bruni.

Samasse liigasse kuuluv Mitti meeskond Rossella Virtus sai küll kodus 84:73 (12:18, 26:23, 25:21, 21:9) jagu Malloni Bk Porto Saint’Elpidio meeskonnast, aga eestlane mänguaega ei teeninud. Marco Vallasciani oli Rossella meeskonna resultatiivseim 20 punktiga. Malloni poolelt viskas parimana 16 punkti Diego Torresi.

9.voorus läheb Rossella Virtus (3-4) kodus vastamisi tabeli etteotsa kuuluva Unibasket Amatori Pescara (5-2) meeskonnaga. Napoli (3-5) läheb aga võõrsil kokku vaid ühe võidu saanud Virtus Valmontone (1-7) klubiga.

C liigas sai võidurõõmu tunda Riismaa koduklubi AXA Montale, kes alistas kodus 80:71 (18:17, 13:19, 21:17, 28:18) Valdisieve Pelago klubi. Esimesed kolm veerandaega kulgesid väga tasavägiselt, mille järel oli veel Pelago meeskond ees 53:52. Viimased 10 minutit kuulusid aga Riismaa koduklubile 28:18 ning tänu sellele saadi tabelisse neljas võit. Riismaa alustas küll pingilt, aga mängis ikkagi pea 25 minutit, mille ajaga viskas noormees 10 punkti (5/6) ning võttis 6 lauapalli. Filippo Magni viskas Montale parimana 20 punkti.

Samuti C liigas mängiv Koršunovi koduklubi Livorno pidi kodus võtma vastu 76:83 (13:20, 16:22, 24:21, 23:20) kaotuse Bama Altopascio meeskonnalt. Livorno parimana viskas Lorenzo Fantoni 20 silma, Koršunov meeskonna koosseisu ei kuulunud.

8.voorus mängib Montale (4-3) endaga samal tabelireal asetseva Endiasfalti Agliana (4-3) meeskonnaga. Livorno (4-3) läheb võõrsil vastamisi Centro MB Junior Lucca (4-2) klubiga.