Sada silma täis visanud Eesti U18 koondis purustas Kosovo

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 rahvuskoondis teenis Põhja-Makedoonias Skopjes peetaval FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril esimese võidu, kui laupäeval alistati Kosovo eakaaslased lausa 100:35.

Esimesed kuus minutit püsis seis tasavägisena, kuid seejärel hakkas Eesti tasapisi eest ära minema ja avaveerandi lõpuks juhiti 18:13. Eestlannad otsustasid mängu saatuse teisel veerandajal, kui ise visati koguni 43 punkti ja Kosovo hoiti vaid nelja silma peal. Kolmandal veerandajal lisasid peatreener Pierre Bressanti hoolealused eduseisule veel üheksa ja viimasel kümnel minutil 12 silma – lõpptulemuseks 65-punktiline võit.

Eestlannad tabasid väljakult viskeid 43%-lise täpsusega (41/96), Kosovol olid vastavad numbrid 26% ja 14/54. Lauavõitlus võideti 62:37 ja pallikaotusi tehti 12 Kosovo 34 vastu.

Eesti resultatiivseim oli vaid 13 minutit ja 24 sekundit mänginud Anna Gret Asi, kes viskas 16 punkti, võttis 4 lauapalli ning andis 2 korvisöötu. Maria Gontšarova ja Kadri-Ketter Kont said mõlemad kirja 13 punkti ning Anete Elisabeth Adler ja Helerin Kass lisasid kumbki 10 silma. Kaksikduubli teinud Gontšarova arvele jäi ka 10 lauapalli.

Kosovo poolelt jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Dea Pushkolli, kelle arvele kogunes 10 silma.

A-alagruppi kuuluval Eestil on nüüd kirjas üks võit ja üks kaotus. Pühapäeval kell 17.30 algavas mängus minnakse vastamisi Sloveeniaga, kes on võitnud mõlemad senipeetud kohtumised.