fbpx
Close

Saimon Suti mitmekülgne mäng aitas Oberwarti võidule, Kirves ja Levice said silma pähe

Avatar
-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Eelmisest nädalast oleme võlgu veel kahe välismaal mängiva eestlase tegemised, kui nii Mihkel Kirves kui Saimon Sutt aitasid laupäeval oma koduklubid vastavalt Slovakkia ja Austria kõrgliigades võidule.

Sutt ja Oberwart Gunners said Austria meistriliigas kodusaalis 84:73 jagu Welsi Raiffeisen Flyersist. 24-aastane eestlasest tagamees sai mänguaega 24 minutit, mille jooksul kogus 7 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/3, vabavisked 4/6), oma tiimi parimad 8 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Võitjate edukaimaks tõusis 27 punkti ja 7 lauapalli kogunud Lawrence Alexander, Eric Katenda tõi 14 silma ning eestlasega sarnaselt 8 lauapalli. Kaotajatest kerkisid vastavalt 25 ja 19 punktiga esile Davor Lamesic ja Derek Jackson.

Oberwart on hooaega alustanud kahe võidu ja ühe kaotusega ning sellega jagatakse liigatabelis kahe täiseduga jätkava tiimi järel 3.-5. positsiooni.

Kirves ja Levice olid Slovakkia kõrgeimal tasemel võõrsil 90:78 paremad Handlova meeskonnast. 22-aastane eestlasest ääremängija viibis platsil 15 minutit ning kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 3/4), ühe lauapalli, ühe korvisöödu, ühe kulbi ja 2 isiklikku viga.

Võitjate poolel särasid Milan Ziak 22, Marko Perovic 16 ning Boris Bojanovsky 15 silmaga. Kaotajatest oli parim 29 punkti ja 12 lauapalli kogunud Aleksandar Radukic.

Liigatabelis oli see Levice jaoks kahe kaotuse kõrvale esimeseks võiduks ning hetkel ollakse üheksa tiimi hulgas 6. kohal. Täisedu nelja võiduga on liidrikohal Bratislava Inter.

scroll to top
Inline
Inline