Saint Mary’s piirdus NIT turniiril ühe mänguga, Tass meeskonna parimaid

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels kaotas National Invitation Tournamenti (NIT) esimeses ringis Western Kentucky Hilltoppersile 67:69.

Avapoolaja 31:38 kaotanud Saint Mary’s pääses viimasel minutil kahe punktiga ette, kuid mängu lõpp kuulus siiski vastastele. Tass üritas lõpusekundil veel mängu päästa, ent tema kaugvise ei tabanud.

Algviisikus alustanud Tass sai mänguaega 36 minutit, mille jooksul viskas meeskonna edukuselt teise korvikütina 13 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 1/2, vabavisked 0/1), hankis tiimi parimana kaheksa lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi sama palju vaheltlõikeid ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Kaotajate parim oli kaksikduubli teinud Tommy Kuhse, kes viskas 17 punkti ja jagas 11 korvisöötu. Detsembrist saati vigastatud Böckler meeskonna koosseisu ei kuulunud. Western Kentucky resultatiivseimana viskas Taveion Hollingsworth 21 punkti, sealhulgas kaks võidu toonud vabaviset.

National Invitation Tournamenti näol on tegu tugevuselt teise NCAA turniiriga, kus osaleb 16 finaalturniirile mittepääsenud meeskonda.

Saint Mary’s lõpetas hooaja 14 võidu ja 10 kaotusega.