Kotsari võimas mäng vedas Hamburgi lisaajavõidule Velicka koduklubi üle

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Eesti koondise keskmängija Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers sai täna Saksamaa kõrgliigas magusa võidu, kui Braunschweigi Basketball Löwen alistati lisaajal 84:81 (17:21, 21:22, 16:16, 21:16, 9:6).

Kodusaalis mänginud Hamburg oli sisuliselt terve kohtumise tagaajaja rollis, kuid normaalaja viimased minutid möödusid punkt-punkti heitluses. Mängu viis lisaajale just Kotsari korv 11 sekundit enne normaalaja lõppu. Lisaajal tõi eestlane Hamburgile esimesed viis punkti.

Algkoosseisus alustanud Kotsar viibis platsil kokku 35 minutit, mille jooksul viskas Hamburgi klubi paremuselt teise korvikütina 19 punkti (kahesed 5/9, vabavisked 9/10), võttis mängu parimana maha kaheksa lauapalli, andis kolm resultatiivset söötu ja tegi kaks vaheltlõiget. Eestlase arvele kogunes ka neli isiklikku viga ja kolm pallikaotust.

Kotsarist rohkem viskas punkte vaid Kameron Taylor, kes sai kirja 20 silma. Braunschweigi resultatiivseim oli 15 punkti visanud Arnas Velicka, kes hooajal 2018/2019 kuulus Tartu Ülikooli ridadesse.

Hamburgi klubil on nüüd 12 võitu ja üheksa kaotust ning liigatabelis hoitakse 24 punktiga seitsmendat kohta. Kaheksa võidu kõrvale 13. kaotuse saanud Braunschweig jätkab 16 punktiga 11. tabelireal.

Samad meeskonnad kohtuvad omavahel uuesti juba laupäeval, seekord Braunschweigi koduväljakul.