Saint Mary’s võitis juba kaheksanda mängu järjest, Tass pani vastastele neli kulpi

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels teenis USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis juba kaheksanda võidu järjest, kui koduväljakul alistati Northern Illinois Huskies 61:49.

Saint Mary’s haaras kohe alguses juhtohjad enda kätte ja võitis avapoolaja 30:22. Teise poolaja alguses jõudsid külalised korraks vaid punkti kaugusele (30:29), kuid juhtima ei pääsenud nad kordagi.

Algviisikus alustanud Tass mängis 31 minutit ning viskas selle ajaga 6 punkti (kahesed 3/8), võttis 3 lauapalli, jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu ja blokeeris 4 vastaste pealeviset. Lisaks kogunes tema arvele üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Nii korvisöötude kui viskeblokeeringute arvestuses uuendas Tass oma isiklikke rekordeid.

“See mäng oli kindlasti üks meie hooaja parimaid kaitsemänge. Kokkuvõttes arvan, et tegime head tööd nende parima mängija katmisel ja suutsime kaitse lukku keerata,” ütles Tass meeskonna kodulehe vahendusel.

Saint Mary’s jätkab hooaega üheksa võidu ja ühe kaotusega.

USA üliõpilasliiga NJCAA kõrgeimas divisjonis alistas Indrek Suneliku kodumeeskond Northwest Florida State Raiders külla sõitnud Coastal Alabama Eaglesi 79:54. Poolajavileks 27:26 ette pääsenud koduvõistkond kallutas mängu lõplikult enda kasuks viimase 13 minutiga.

Algviisikusse kuulunud Sunelik viibis platsil 24 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 7 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/5, vabavisked 4/6), üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks blokeeritud pealevise, 2 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Northwest Florida State’il on nüüd kirjas üheksa võitu ja kolm kaotust.