fbpx
Close

Sander Raieste: kurb on!

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis lõpetas MM-valiksarja kindla 56:78 kaotusega kogenud Kreeka vastu. Kuigi vahe oli lõpuks suur, siis umbes 30 minuti jagu mängis noor Eesti koondis endast eeldatavalt tugevama vastasega võrdset mängu. Seda meelt oli ka Eesti resultatiivseimaks tõusnud Sander Raieste, kes ei varjanud kohtumise järel oma pettumust.

Raieste sai Kreeka vastu väljakul olla 28,5 minutit ning oli 14 punktiga Eesti resultatiivseim ning hankis lisaks ka 5 lauapalli.

“Kurb on!” kommenteeris Raieste otse platsilt tulnuna Korvpall24.ee portaalile. “Ei oskagi kohe midagi muud öelda. Seis oleks võinud palju parem olla. Kui me oleks nii Suurbritannia vastu mänginud, oleks meil olnud palju suurem võimalus võita.”

Raieste sõnul näitas seis tablool küll tasemevaheks 22 punkti, kuid väljakul ta ei tunnetanud küll, et vastased nii üle oleks olnud. “Head mängijad tegid pisiasjad palju paremini ära kui meie ja sealt see vahe tulebki.”

“Nende kahe mängu põhjal tundub, et me ei suuda mänge lõpetada. Nii Suurbritannia kui ka Kreeka vastu kärises vahe just lõpus suureks. Noored mehed, me peaks ju kestma. Aga ma ei tea, mis juhtus, kas me ise vajusime ära ja ei jaksanud enam.”

Ta lisas: “Kindlasti kogemustega tuleb see mängude lõpetamine ka. Meil pole ka sellist ühte liidrit välja kujunenud, läbi kelle me peaksime mängima nendel viimastel hetkedel. Aga see ongi lühike tsükkel ja siit saab ainult paremaks minna.”

19-aastane ja 204 cm pikkuse Raieste sõnul on ta sellise koondisekogemuse pealt palju kindlam tagasi Hispaania tippklubi Saski Baskonia juurde minna: “Minu jaoks on kõige tähtsam, et selle taseme pealt, mis ma siin koondises kogesin, siit on hea minna klubi juurde preseasonit tegema. Kui ole mänginud (Thanasis) Antetokounmpo ja (Ioannis) Bourousise suguste meestega, siis peaks harjumus sisse jääma, et sellisel tasemel lükataksegi siit ja sealt ning peab ise mees olema. Kindlasti oli see suurepärane ettevalmistus klubihooajaks.”

scroll to top