fbpx
Close

Iisraeli võit brittide üle tähendab seda, et Eesti saab mõõtu võtta Serbia ja Saksamaaga

-Iisraeli korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Iisraeli korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval sai lõpu korvpalli MM-valiksarja esimene ring, kui pärast Eesti 56:78 kaotust Kreekale pöörati H-alagrupis silmad Glasgow’sse, Emirates Arenale, kus eestlased ootasid Iisraelilt Eesti koondist päästvat võitu Suurbritannia üle.

Iisrael suutiski Eesti korvpallile kingituse teha, kui võõrsil alistati Suurbritannia 67:59. Gal Mekel viskas võitjate kasuks 20 punkti ja jagas 5 korvisöötu, Jake Cohen lisas 14 punkti ning Richard Howell jr 10 silma ja 9 lauapalli. Brittide poolel vastas Dan Clark 19 punkti ja 7 lauapalliga.

Seega sai Eesti H-grupis 2 võidu ja 4 kaotusega kolmanda kohe ning tagas edasipääsu järgmisesse faasi. Kreeka läbis alagrupi täisedu kuue võiduga ja Iisrael oli 3 võidu ja 3 kaotusega teine. Järgmisesse ringi võetakse kaasa kõik tulemused, ka võidud-kaotused nende tiimide vastu, kes edasi ei saanud.

Eesti meeskonna kuue mängu +/- näitaja jäi -44 (alagrupis viimaseks jäänud brittidel seejuures -17), keskmiselt suudeti visata kõige vähem punkte – 69,2 ning lasti endale visata kõige rohkem – 76,5 silma.

MM-valiksari jätkub tänavuse aasta septembri ja novembris kahe koondiseaknaga ning kolmas aken peetakse 2019. aasta veebruaris.

H-alagrupi kolm paremat ehk Kreeka, Iisrael ja Eesti moodustavad koos G-alagrupi kolme edukamaga ehk Saksamaa, Serbia ja Gruusiaga L-grupi, kuhu senised omavahelised kohtumised kaasa võetakse. Sellest grupist kolm paremat kvalifitseeruvad 2019. aasta MM-finaalturniirile.

scroll to top