fbpx
Close

Siim-Markus Post: pärast esimest koondisemängu kogu Ida-Virumaa kirjutas mulle, et tubli poiss

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Markus Post | Foto: Siim Semiskar

Viimased kolm hooaega kohalikus meistriliigas Pärnu Sadama eest pallinud mängujuhi Siim-Markus Posti jaoks olid viimased nädalad igati edukad. 23-aastasel tagamehel õnnestus juuli viimasel nädalavahetusel teha debüüt Eesti rahvuskoondise eest ning nädal hiljem vedas ta KK Viimsi 3×3 tiimi võitudeni Kohtla-Järve ja Kohila etappidel.

Korvpall24.ee tegi 184 cm pikkuse mängujuhiga intervjuu pärast laupäevast Kohtla-Järve etappi, kus finaalis võeti 21:14 maha Poola 3×3 koondis. “Alguses vaatasime, et Poola tuli kahe satsiga – meeste koondis ja U23 -, et ju on kõva tase. Ega see kergelt ei tulnud, kõva võitlus oli. Meil endal vedas ka, panime kolmesed kotti. Nii oli kergem mängida,” analüüsis Post võidu põhjuseid.

Kui poolakad kulgesid kuni finaalini suuresti tänu jõulisele mängule korvi all, siis KK Viimsi särgis pallinud Rauno Nurger likvideeris selle vastaste plussi hoobilt. “Nurx (Rauno Nurger – toim.) hoidis korvi alt päris hästi ära. Kaitses nad ei tahtnud üldse Nurxi vastu mängida ja tegid kohe vea ära. See oli meie jaoks väga mugav,” muheles Post.

Loomulikult ei saanud me küsimata jätta, kuidas töökas mängumees tänavuse suvega üldises plaanis rahule jäi. “Koondisesuvega jäin väga rahule. Väga hästi oli korvpallikodu organiseeritud. Olin seal umbes kuu või poolteist ja sain teha süstemaatiliselt trenni. Sai treenerite juuresolekul tööd teha ning see on hoopis teine asi, kui üksi pusida. Väga kõva!”

Kuigi saatuse vingerpussina toimus tänavune Jõhvi 3×3 etapp just sel päeval, kui Post Läti vastu oma esimese koondisemängu kirja sai, siis Kohtla-Järve pole noormehe kodukohast väga kaugel. Küsisime Postilt, kas ta on nüüd kodukandis kõvem mees? “Eks ikka pärast esimest koondisemängu kogu Ida-Virumaa kirjutas mulle, et tubli poiss (Naerab.)! Tegelikult ma ei tea, ei oska midagi öelda selle peale. Sõbrad kindlasti on uhked.”

Posti soov on, et rahvusmeeskonnas ka tulevikus ringi joosta saaks: “Ma loodan siiralt, et sain jala ukse vahele ja mu nimi on nüüd seal ringkonnas teada. Loodan, et saan ka järgmistel kordadel põllule.”

Pärast koondisemänge pidid Post ja Nurger üsna ruttu ennast ümber häälestama, kuid tagamehe sõnul tuldi sellega enam-vähem hästi toime. Vaid treeningutest, 3×3 etappidest ja koondisemängudest on kuhjunud väsimus, mis sunnib tavapärasest veel hoolsam olema.

“Praegu tuleb väikese väsimuse pealt need 3×3 etapid ära teha ja ei tohi lohakaks minna. Esimene mäng oli alguses suhteliselt rabe küll. Võib-olla tulime veidi ka mütsiga lööma. Ega väga palju harjumist ei vaja, sest oleme kogu suve seda formaati paralleelselt mänginud. See on juba käe sees,” selgitas Post, kes augustis alustab treeninguid ka oma uue koduklubi Tallinna Kalev/TLÜ-ga.

Pärast pühapäevast etappi Kohilas sai selgeks, et KK Viimsi läheb 8. augustil toimuvale koduse 3×3 hooaja finaalturniirile ehk Tallinn Openile põhiturniiri võitjana. See positsioon ei luba Posti sõnul vähesega leppida: “Tallinn Openit läheme ikka võitma, mis seal muud. Kui see õnnestub, siis on World Tourile minek. Loodan, et koduklubidega ajaliselt kõik klapib ja saame minna.”

scroll to top