Siim-Sander Vene suurepärasest mängust ei piisanud Suurbritannia võitmiseks

-Sander Raieste ja Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondisel tuli MM-valiksarjas vastu võtta kaotus, kui Suurbritanniale jäädi alla 65:74.

Eesti võitis avaveerandi 20:19 ja poolajale mindi seisult 39:34. Kolmanda veerandajaga suutsid britid ette minna ning viimane neljandik algas nende 54:53 juhtimisel. Suurbritannia jätkas 10:0 spurdiga ja kuus minutit enne lõppu oli eestlaste kaotusseis 11-punktiline. Siim-Sander Vene visetest jõudis Eesti veel kuue punkti peale, aga edasi õnnestus võõrustajatel vahet taas suurendada ja kokkuvõttes üheksapunktiline võit kirja saada.

Siim-Sander Vene kerkis üleplatsimeheks 24 punktiga. Võrdselt 8 silma lisasid Maik-Kalev Kotsar, Rauno Nurger ja Kristian Kullamäe. Võitjate poolelt viskas Dan Clark 20 punkti. Gabe Olaseni tõi 16 silma ja 12 lauapalli.

Järgmine MM-valikmäng on Eestit (2-3) ees ootamas juba 2. juulil, kui külla sõidab alagrupi liider Kreeka (5-0). Teist kohta hoiab grupis Iisrael (2-3) ning viimasel positsioonil asub ühe võidu ja nelja kaotusega Suurbritannia.