fbpx
Close

Sander Viilup: usun, et suudan teha sammu edasi ja mängida paremat korvpalli

-Sander Viilup | Foto: Siim Semiskar

-Sander Viilup | Foto: Siim Semiskar

KK Pärnu noortesüsteemist välja kasvanud TTÜ KK tagamängija Sander Viilup on juba aastaid mänginud Alexela korvpalli meistriliiga tasemel nii Audentese SG tiimis kui TTÜ KK meeskonnas ning jäänud silma oma agressiivse kaitse ja teravate läbimurretega. Kuigi tänavu leppis TTÜ Alexela korvpalli meistriliigas 7. kohaga ja play-offi ei pääsenud ning Viilup andis eelmise hooajaga justkui ka individuaalses statistikas veidi järgi, siis usub noormees, et tal on pikemad sammud korvpallis veel astumata.

21-aastane ja paberite järgi 191 cm pikkune tagamängija on viimasel kahel hooajal TTÜ meeskonnas näidanud üsnagi sarnaseid statistilisi numbreid. Kui 2016/17 kogus ta koduliigas 29 mänguga keskmiselt 24,5 minutit, 6,5 punkti, 3 lauapalli, 2 korvisöötu ja ühe vaheltlõike, siis lõppenud hooajal olid samad numbrid 28 mängu, 20,8 minutit, 6,4 punkti, 2,9 lauapalli, 1,6 söötu ja 0,6 vaheltlõiget.

Korvpall24.ee portaal uuris Viilupilt pärast Moskvas toimunud üliõpilasturniiri ja eksamisessiooni muuhulgas ka seda, millisena ta oma tulevikku korvpallis näeb.

Olid mais toimunud üliõpilasliiga mängudes TTÜ meeskonnas resultatiivsuselt teine ja lauavõitluses samuti teine, kuidas turniiriga nii meeskondlikus kui isiklikus plaanis rahule jäid?

Punkte visata ja statistikalehelt vaadates resultatiivne olla on alati tore, kuid see ei ole kõige olulisem, korvpall on ju ikkagi meeskonnamäng. Seitsmenda kohaga just rahul ei saa olla, oleks tahtnud ikkagi Venemaad veerandfinaalis võita ja mängida kõrgematele kohtadele.

Oled TTÜ meeskonnas meistriliigas teinud nüüd kaks statistiliselt üsna sarnast hooaega, kas tunned, et suudad sellelt tasemelt veel arengus edasi astuda?

Numbriliselt olid hooajad sarnased, aga tunnen, et tööd tehes ja vaeva nähes suudan teha sammu edasi ja mängida paremat korvpalli.

Sind on TTÜ-s kasutatud tihti vastaste kõige teravama mängija survestamiseks ja pidurdamiseks, keda on Sinu arvates Eesti liigas kõige keerulisem olnud kaitses peale võtta?

Sellel hooajal oli kindlasti keeruline katta Valga tagameest Edgars Lasenbergsi – ta oli kiire ja murdis hästi läbi, aga samas võis põrgatuse pealt viskeid võtta.

Kuidas Sul TTÜ-s õpingud lähevad, palju veel lõpuni on ning kas jätkad uuel hooajal mängimist TTÜ meeskonnas?

TTÜ-s lõpetasin tänavu teist aastat ja tahaksin ülikooli ära lõpetada järgmise kahe aastaga. Sügiseni on veel natukene aega kuid usun, et jätkan TTÜ-s.

Kui suured on Su ambitsioonid korvpallurina?

Kui võimalus tekiks, siis muidugi tahaksin minna kuskile piiri taha. Selle nimel tuleb vaeva näha ja anda endast parim.

scroll to top